توفان ۲۴۸ نفر را در سیستان راهی بیمارستان کرد
توفان ۲۴۸ نفر را در سیستان راهی بیمارستان کرد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان ۲۴۸ نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مجید محبی اظهارکرد: در پی موج جدید وزش باد در منطقه سیستان از پنجم مرداد تاکنون در پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۲۴۸نفر از مردم این منطقه‌ راهی بیمارستان و مراکز درمانی شدند که از این تعداد ۲۷ نفر اکنون بستری هستند.

وی افزود: مشکل تنفسی، قلبی و چشمی از عمده مشکلات مردم در این مدت بوده است.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان، وزش باد شدید تا بیشینه ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت بامداد امروز جمعه زابل را درنوردید و گرد و غبار حاصل از آن شعاع دید افقی را در ایستگاه هواشناسی این شهر به یک‌هزار و ۲۰۰ متر کاهش داد.

محسن حیدری اظهار کرد: همچنین در زهک بیشینه سرعت باد به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی این شهر تا ۸۰۰ متر کاهش داد.

وی بیان کرد: تا اواسط هفته آینده با تشدید شدت وزش باد در نواحی شمالی، باد شدید و گرد و خاک در منطقه سیستان پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی استان افزایش گرد و خاک با شدت کمتر نسبت به منطقه سیستان رخ خواهد داد.

حیدری تاکید کرد: در ترددهای جاده‌ای جوانب احتیاط رعایت و از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری شود.