التیماتوم پلیس آمریکا به ترامپ برای معرفی خود به زندان
التیماتوم پلیس آمریکا به ترامپ برای معرفی خود به زندان

رییس جمهور سابق آمریکا و سایر مظنونین پرونده مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا، باید به طور داوطلبانه خود را به زندان این ایالت معرفی کنند.

به گزارش تاس، کلانتری محلی ایالت جورجیا آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جهمور سابق این کشور به همراه مظنونین پرونده مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در حوزه انتخاباتی جورجیا، باید خود را به طور داوطلبانه به زندان «فولتون کانتی» معرفی کنند و در غیر این صورت به طور رسمی بازداشت خواهند شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، سی‌ان‌ان به نقل از این بیانیه نوشت: در این مقطع، براساس دستور واصله از دفتر دادستانی منطقه و قاضی پرونده، انتظار می‌رود که تمام ۱۹ متهم نامبرده در کیفرخواست، خود را به زندان «رایس استریت» تحویل دهند.

مطابق قانون، مظنونین باید رویه رسمی بازداشت شامل بازرسی بدنی، اثر انگشت و البته گرفتن عکس در هنگام ورود به زندان را پشت سر بگذارند.

فانی ویلیس، دادستان منطقه فولتون کانتی پیش‌تر گفته بود که ترامپ و سایر مظنونین باید تا ۲۵ آگوست(سوم شهریور) خودشان را تسلیم کنند. پس از آن نیز تاریخ حضور در دادگاه بدوی مشخص خواهد شد. این تاریخ را قاضی مشخص خواهد کرد.

دفتر کلانتری فولتون کانتی در ادامه اعلام کرد: در نظر داشته باشید، متهمان در هر ساعتی می‌توانند خود را تحویل دهند. زندان هفت روز هفته به طور شبانه روزی فعال است.

یک هیئت منصفه در ایالت جورجیا روز دوشنبه علیه ترامپ و تعدادی از وکلا، دستیاران، کارکنان دفاتر انتخاباتی و اعضای محلی حزب جمهوری‌خواه در پرونده تلاش برای برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا کیفرخواست صادر کرد.

این افراد از جمله رئیس جمهور سابق و پرحاشیه آمریکا به طور غیررسمی به تشکیل «گروهی سازمان‌یافته» برای برگرداندن نتایج انتخابات مظنون هستند. اثبات این اتهامات علیه ترامپ دست کم ۲۰ سال حبس برای او به همراه خواهد داشت. انتظار می‌رود روند محاکمه ظرف ۶ ماه آتی آغاز شود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]