بسته شدن حریم هوایی انگلیس
بسته شدن حریم هوایی انگلیس

خدمات ملی ترافیک هوایی انگلیس اعلام کرد، به علت یک مشکل فنی به منظور تامین امنیت مجبور شده است تا حرکت هواپیماها ورودی و خروجی به این کشور را محدود کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، خدمات ملی ترافیک هوایی انگلیس (NATS) امروز مجبور شد به علت یک مشکل فنی حرکت هواپیماها را محدود کند.

سخنگوی این مرکز اعلام کرد: «ما در حال حاضر با یک مشکل فنی مواجه هستیم و به منظور تامین امنیت، ترافیک هوایی را محدود کرده‌ایم. مهندسان در تلاشند تا مشکل را بیابند و برطرف کنند.»

رسانه‌های انگلیسی خبر دادند، تمامی پروازهای ورودی و خروجی به انگلستان با تاخیرهای بسیار زیاد مواجه شده‌اند.

پیش از این، شرکت هواپیمایی اسکاتلندی Loganair در شبکه اجتماعی ایکس، با اعلام اینکه سیستم‌های رایانه‌ای کنترل ترافیک هوایی انگلیس در سراسر شبکه از کار افتاده است، هشدار داد، پروازهای بین‌المللی ممکن است با تاخیر مواجه شوند.

تعدادی از مسافران در شبکه‌های اجتماعی نوشتند که در هواپیماهایی که در باند پرواز ایستاده‌اند، در انتظار بلند شدن هواپیما گیر کرده‌اند. امروز به علت تعطیلات عمومی در انگلیس روز شلوغی برای سفرهای هوایی است.

یکی از مسافرانی که در باند پرواز بوداپست گیر کرده است، گفت، خلبان به مسافران گفته است که یک نقص بزرگ رایانه‌ای تمام حریم هوایی انگلستان را بسته است و آنها با تاخیر ۸ تا ۱۲ ساعته مواجه شده‌اند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]