دیدار اردوغان با نتانیاهو در نیویورک
دیدار اردوغان با نتانیاهو در نیویورک

رییس جمهور ترکیه در نیویورک با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در “خانه ترک” در نیویورک با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، نهاد مطبوعاتی ریاست جمهوری ترکیه در ارتباط با این دیدار گفت: در این دیدار روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور، آخرین تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای و همچنین تنش بین اسرائیل و فلسطین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اردوغان در این دیدار با بیان اینکه ترکیه می‌تواند با اسرائیل در زمینه‌های انرژی، فناوری، هوش مصنوعی و امنیت سایبری همکاری مشترک داشته باشد، اظهار داشت: همگی باید برای دست یافتن به جهانی که در آن صلح حاکم است، با یکدیگر همکاری کنیم.

نتانیاهو نیز در این دیدار بر توسعه همکاری ها بخصوص در حوزه انتقال انرژی تاکید کرد.

در این دیدار، هاکان فیدان، وزیر خارجه، آلپ‌ارسلان بایراکتار، وزیر انرژی و منابع طبیعی، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه، ابراهیم کالین، رئیس سازمان اطلاعات، فخرالدین آلتون، مدیر ارتباطات ریاست جمهوری، عاکف چاغاتای کلیچ، مشاور ارشد رئیس‌ جمهور ترکیه نیز حضور داشتند.

اردوغان پس از این دیدار در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: در چارچوب تماس‌های خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیداری داشتیم. امیدوارم این دیدار برای دو کشور و منطقه مفید واقع شود.