به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دوشنبه شب به مناسبت سالروز ولادت حضرت محمد (ص) سخنرانی کرده و به مسایل مربوط به لبنان و منطقه پرداخته است. وی در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به جشن باشکوه میلیونی یمنی‌ها به مناسبت سالروز ولادت حضرت محمد (ص) گفت: من […]

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دوشنبه شب به مناسبت سالروز ولادت حضرت محمد (ص) سخنرانی کرده و به مسایل مربوط به لبنان و منطقه پرداخته است.

وی در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به جشن باشکوه میلیونی یمنی‌ها به مناسبت سالروز ولادت حضرت محمد (ص) گفت: من جشن بزرگ، بزرگ و زیبای ملت یمن برای میلاد پیامبر اکرم (ص) را با وجود شرایط سخت زندگی و امنیتی، می‌ستایم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه حادثه تروریستی انفجار مساجد اهل سنت پاکستان را محکوم کرد و گفت: جنایتکاران تکفیری مساجد اهل سنت در پاکستان را به بهانه بزرگداشت میلاد پیامبر (ص) منفجر کردند.

نصرالله افزود: این چهره سیاه و تیره تکفیری سرطانی است که دوباره در جهان اسلام ما شیوع پیدا کرده است، جایی که هرکس عشق خود را به رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله و سلم) ابراز کند، کشته می‌شود.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه با اشاره به ترویج همجنس‌گرایی در غرب افزود: کسانی هستند که می‌خواهند مردم با ترویج همجنس‌گرایی و حیوانیت، مقام انسانی خود را به پایین‌ترین سطح تنزل دهند.

وی تصریح کرد: از جنگ رسانه‌ای غرب یا به اصطلاح «جنگ نرم» برای تضعیف مردم استفاده می‌کنند که با جنگ نظامی محقق نمی‌شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: حضرت امام خمینی (ره) روز بعثت پیامبر اکرم (ص) را بزرگ‌ترین روز می‌دانستند. منع کنندگان از بزرگداشت این مناسبت‌ها هیچ دلیل فقهی و شرعی ندارند و علمای شیعه نیز مانند بسیاری از علمای اهل سنت بر جواز این امر اتفاق نظر دارند.

وی همچنین با اشاره به ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مقدسات اسلامی، خاطرنشان کرد: امت باید مسئولیت آنچه را که بر سر مردم فداکار فلسطین و مسجدالاقصی می‌گذرد، به عهده بگیرد. صهیونیست‌ها باید صدای جهان اسلام را در مورد قبله اول مسلمانان بشنوند.

دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد: هر کشوری که به سمت عادی سازی می‌رود باید محکوم شود، زیرا این امر ترک فلسطین و تقویت دشمن تلقی می‌شود و نباید آن را تحمل کرد.