به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز ۱۲ آبان در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی (ع) با اشاره به وقایع تاریخی ۱۳ آبان، اظهار کرد: ۱۳ آبان امسال، جنایات آمریکا به مراتب پررنگ‌تر از جنایات آن در گذشته است. وی افزود: ما همواره و در […]

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز ۱۲ آبان در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی (ع) با اشاره به وقایع تاریخی ۱۳ آبان، اظهار کرد: ۱۳ آبان امسال، جنایات آمریکا به مراتب پررنگ‌تر از جنایات آن در گذشته است.

وی افزود: ما همواره و در تمام مسائل سیاست داخلی و بین‌المللی، باید با یک نگاه شرعی و اسلامی موضع‌گیری کنیم و نباید بر اساس سلیقه شخصی خودمان نظر دهیم و اقدام کنیم، زیرا ما تابع آموزه‌های دین هستیم. بر اساس آیه ۶۴ سوره مائده، قوم یهود معتقد است دستان خدا بسته است و قدرت تصرف در جهان و طبیعت را ندارد. در نتیجه یهودیان بر اساس همین عقیده راهبردها و برنامه‌های خود را تنظیم می‌کنند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه مدرنیسم ریشه یهودی دارد، عنوان کرد: یکی از اصول مدرنیسم، راسیونالیسم است که می‌گوید انسان‌ها تنها باید به خواسته‌های نفسانی خود توجه کنند. وقتی افرادی فکر کنند خدواند کاره‌ای نیست، تنها به شهوات و خواسته‌های خود می‌اندیشند و به هر جنایتی هم دست می‌زنند. خداوند می‌فرماید این افراد از انسانیت ساقط اند.

علم‌الهدی با بیان اینکه در مقابل تفکر یهود، ما می‌گوییم تنها خدا برای ما کافی است، ادامه داد: صهیونیست‌ها فکر می‌کنند هر کاری بخواهند می‌توانند انجام دهند. همین منطق صهیونیستی بر آمریکا نیز حاکم است و تمام راهبردهای آمریکا بر همین اساس تنظیم می‌شود. در حقیقت این صهیونیست‌ها هستند که استکبار و جهانخواری آمریکایی‌ها را شکل می‌دهند.

وی بیان کرد: آمریکا در ۱۳ آبان ۴۳ امام را به ترکیه تبعید کرد، چون فکر می‌کرد خدا هیچ‌کاره است و با دور کردن امام از کشور، شعله‌های انقلاب خاموش می‌شود، اما معلوم شد خدا همه‌کاره است، زیرا حتی پس از تبعید امام هم عشق مردم نسبت به او، هر روز باعث افزایش روحیه انقلابی و ایثارگری در بین مردم می‌شد.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: آمریکا در ۱۳ آبان ۵۷ دانش‌آموزان را هدف مسلسل قرار داد و آنان را کشت. کودک‌کشی روش آمریکاست و اسرائیل شاگردی آن را می‌کند. امروز هم کودک‌کشی در غزه کار آمریکاست. در ۱۳ آبان ۵۸ نیز خداوند نشان داد همه‌کاره است. دانشجویان ما لانه جاسوسی آمریکا را گرفتند و بنا بر تعبیر امام، این اولین سیلی به صورت آمریکا بود.

علم‌الهدی افزود: آن روز همه می‌گفتند معلوم نیست آمریکا چه برخوردی با ایران بکند و افرادی که به عنوان دولت موقت بر سر کار بودند، اما اندیشه انقلابی نداشتند، چنان ترسیدند که فرار کردند و کار را بر دوش امام گذاشتند. اما امام فریاد زد آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، زیرا امام خدا را داشت. امروز ۴۴ سال گذشته است و آمریکا خوارتر و ذلیل‌تر گشته و ما قوی‌تر شده‌ایم و تجربه این سال‌ها به ما نشان داد آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی با تاکید بر اینکه امروز هم آمریکا هر چه می‌کند، جز ضربه زدن به خود نیست، گفت: کشتار در غزه، اول از همه برای آمریکا و سپس برای اسرائیل تبعات سخت دارد. جمعیت عرب فلسطینی، ۴۰ هزار نفر از جمعیت یهودیان اسرائیل بیشتر است. امروز دیگر مسئله فلسطین تنها غزه نیست و این جنایات در غزه، تمام فلسطینی‌ها را عصبانی می‌کند و عصبانیت مردمی که جمعیت‌شان ۴۰ هزار نفر بیشتر از از اسرائیلی‌هاست، باعث نابودی آمریکا و اسرائیل می‌شود.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه همچنین جنایات در غزه باعث تقویت اتحاد بین مسلمین می‌شود، عنوان کرد: این حرکت‌های ضدصهیونیستی که اکنون از مردم کشورهای اسلامی دیده می‌شود، به دولت‌ها هم تسری می‌یابد و اگر دولت‌های اسلامی با ملت‌شان هماهنگ نشوند، توسط مردم به زیر کشیده خواهند شد؛ کاری که مردم یمن انجام دادند. غرب از بعد از جنگ جهانی دوم نگران اتحاد بین مسلمین بود و اکنون این امر در حال تحقق است.

علم‌الهدی با بیان اینکه اکنون دیگر عادی‌سازی روابط با اسرائیل برای هیچ دولت اسلامی مطرح نیست، اضافه کرد: امروز دیگر هیچ دولت اسلامی جرات نمی‌کند در حالیکه این جنایات از سمت رژیم صهیونیستی در جریان است، با اسرائیل عادی‌سازی روابط کند و آن‌هایی هم که تا کنون روابط خود را با اسرائیل عادی کردند، پشیمان اند، اما نمی‌دانند چه کنند و چگونه این مسیر را برگردند.

وی با بیان اینکه اکنون دیگر حقانیت مقاومت ثابت شده است، افزود: تا کنون استکبار سعی می‌کرد مقاومت را یک گروه تروریستی نشان دهد، اما امروز تمام دنیا متوجه شده‌اند که جریان مقاومت با سرکردگی جمهوری اسلامی و رهبری رهبر ایران، یک جریان برحق است و دل‌ها و مغزهای مردم دنیا را در برابر جنایات اسرائیل قبضه کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: همچنین امروز دیگر آمریکا منفور جهانی شده است و کسی به آن به چشم ارزش نگاه نمی‌کند. آمریکایی که مدینه فاضله تمام مستضعفین جهان بود و از تمام جهان سعی می‌کردند خود را به آن برسانند، اکنون به عنوان نکبت‌ترین و نجس‌ترین نقاط جهان در ذهن مردم مطرح است، چون تمام جنایات غزه توسط آمریکا هدایت می‌شود و آبروی این کشور در جهان رفته است.

علم‌الهدی تاکید کرد: این‌ها نشان می‌دهد خدا همه‌کاره است. در پایان آیه ۶۴ سوره مائده نیز خداوند می‌فرماید یهودی‌ها به دنبال افزایش کفر خود هستند، اما ما بین آنان دشمنی راه می‌اندازیم تا خودشان یکدیگر را نابود کنند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]