درخواست امیرعبدالهیان از همتای دانمارکی درباره یک کودک ایرانی
درخواست امیرعبدالهیان از همتای دانمارکی درباره یک کودک ایرانی

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای دوجانبه دیپلماتیک در ژنو، با آقای لارس لوکه راسموسن وزیر خارجه دانمارک دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری آنلاین، امیرعبداللهیان با اشاره به گفتگوهای مشترک در بازه زمانی چند ماه اخیر، گفت شاهد پیشرفت‌هایی در موضوعات مورد علاقه دو کشور در نتیجه این گفتگوها و مشورتها هستیم و در برخی از موضوعات کنسولی نیز پیشرفت‌هایی داشتیم و آماده‌ایم گفتگوها و همکاریها را در چارچوب منافع مشترک ادامه دهیم.
امیرعبداللهیان با برشمردن برخی زمینه‌های همکاری دوجانبه در حوزه‌های اقتصادی و تجاری، آمادگی ایران برای توسعه این همکاری‌ها را اعلام داشت و امکان تقویت همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور را با درنظرداشت منافع و ظرفیت‌های متقابل، میسر دانست.
امیرعبداللهیان موضع کشورمان در خصوص تحولات اوکراین و دریای سرخ را تشریح کرد و با حمایت از راهکار سیاسی برای حل بحران اوکراین، ریشه بی‌ثباتی در دریای سرخ را تداوم بحران غزه دانست و خواستار فشار بر رژیم صهیونیستی برای توقف جنگ علیه غزه و نسل‌کُشی فلسطینیان گردید.
وزیر امور خارجه کشورمان با توجه به‌ موضوعات مختلف مورد اهتمام دو کشور، فعال سازی کمیته مشورتهای سیاسی دو کشور در سطح مدیران ارشد سیاسی وزارتخانه‌های خارجه دو کشور را خواستار شد.
وزیر امور خارجه کشورمان تدابیر دولت دانمارک برای جلوگیری از تکرار اهانت به مقدسات اسلامی را اقدامی مهم و در مسیر درست ارزیابی کرد. همچنین با اشاره به وضعیت خاص یک کودک ایرانی در دانمارک، از وزیر خارجه دانمارک خواست با نگاه انسانی به موضوع، نسبت بازگرداندن این کودک به آغوش والدین او تلاش نماید.
راسموسن وزیر خارجه دانمارک نیز با اظهار خرسندی از این دیدار، انجام این گفتگوها در چارچوب موضوعات مشترک دوجانبه را ضروری و مفید دانست و از آن استقبال کرد.
وی با اشاره به برخی بحران‌های منطقه‌ای از جمله اوکراین، فلسطین و دریای سرخ، بر تمایل دانمارک برای مشورت‌ها و تبادل نظر با جمهوری اسلامی ایران در این موضوعات تصریح کرد.
وزیر خارجه دانمارک بر لزوم تداوم تلاش برای یافتن یک راه حل سیاسی در غزه تاکید کرد و گفت لازمست از وقوع یک فاجعه انسانی جلوگیری شود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]