هزینه درمان ۳۳ میلیون ایرانی رایگان است
هزینه درمان ۳۳ میلیون ایرانی رایگان است

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر خدمات درمانی برای سه دهک اول جامعه که جمعیتی حدود ۳۳ میلیون نفر هستند، رایگان است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، سعید کریمی، با اشاره به تلاش‌های وزارت بهداشت برای ارتقای نظام سلامت و تسهیل دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی، یادآور شد: در حال حاضر شاهد جهش در زیرساخت‌ها، خدمات و آموزش پزشکی هستیم.
وی از افزایش ۱۶ هزار تخت بیمارستانی در دو سال اخیر به عنوان نمونه‌ای از اقدامات وزارت بهداشت برای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات درمانی یاد کرد و افزود: تأمین منابع برای تحقق این هدف کار سختی بوده و به راحتی انجام نشده است. دولت برای تأمین نیازهای حوزه درمان و بهداشت جهت سهولت دسترسی همه اقشار جامعه به خدمات بهداشتی و درمانی نگاه مثبتی دارد.
معاون درمان وزارت بهداشت، یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت را حمایت از دهک‌های پایین درآمدی دانست و یادآور شد: تلاش ما در وزارت بهداشت، کاهش پرداختی از جیب مردم است که در جهت حمایت از اقشار با درآمد پایین، در حال حاضر خدمات درمانی برای سه دهک اول جامعه رایگان است که جمعیتی حدود ۳۳ میلیون نفر را شامل می‌شود. همچنین با مصوبه جدید ارائه خدمات درمانی به کودکان زیر ۷ سال نیز در حوزه بستری و سرپایی رایگان خواهد شد.
وی افزود: سرانه تخت بیمارستانی در کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت، ۱.۸ تخت است.
کریمی، یکی از طرح‌های وزارت بهداشت برای تقویت ناوگان اورژانس کشور را خرید آمبولانس‌های جدید عنوان کرد و از آماده شدن ۲۵۰ دستگاه آمبولانس برای توزیع در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]