نشانی از تمایل آمریکا برای پایان دادن به جنگ دیده نمی‌شود
نشانی از تمایل آمریکا برای پایان دادن به جنگ دیده نمی‌شود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در ادامه رایزنی‌های خود با مقامات لبنان با رئیس مجلس این کشور دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با تجلیل از نقش برجسته نبیه بری در صحنه سیاسی لبنان و نیز حمایت وی از فلسطین، حمایت جمهوری اسلامی ایران را از روند سیاسی و نیز ثبات و امنیت لبنان مورد تاکید قرار داد.
وی همچنین حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت و ملت فلسطین را از اصول ثابت ایران برشمرد و گفت: همه بازیگران مؤثر منطقه‌ای و بین‌المللی اعتراف می‌کنند که برغم همه کشتارها توسط رژیم صهیونیستی، جنگ علیه غزه با شکست مواجه شده و این در حالی است که آمریکا با تمام وزن و توان خود از رژیم صهیونیستی حمایت کرده است و متأسفانه هنوز هم نشانه‌هایی از تمایل آمریکا برای پایان دادن به جنگ دیده نمی‌شود و این برخلاف ادعای آنهاست که می‌گویند بدنبال توسعه جنگ در منطقه نیستند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس با حمله به یمن مرتکب خطای راهبردی شده‌اند، اظهار داشت: آمریکا و انگلیس با نقض حاکمیت و تمامیت ارضی یمن، به تشدید بحران در منطقه و دریای سرخ دامن می‌زنند.
امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه جنگ راه حل نیست و هیچ نتیجه‌ای برای جنگ طلبان نخواهد داشت، تصریح کرد: راه حل در پایان فوری جنگ علیه غزه است و اینکه فرصت به فلسطینیان برای توافق و تصمیم گیری در خصوص نحوه اداره غزه و کرانه بعد از جنگ داده شود.
نبیه بری، رئیس مجلس لبنان نیز در این دیدار با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران از لبنان، بر ضرورت انتخاب رئیس جمهور و خروج لبنان از شرایط فعلی تاکید کرد و آخرین وضعیت روند سیاسی لبنان را تشریح کرد.
وی مسئله فلسطین را مسئله حق و باطل دانست و نقش حمایتی جمهوری اسلامی ایران از فلسطین را ستود.
رئیس مجلس لبنان با تاکید بر ضرورت تداوم تلاش‌ها برای آتش‌بس فوری در جنگ علیه فلسطینیان، از مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین در غزه تجلیل کرد و خاطرنشان کرد: ما از توافق میان گروه‌های فلسطینی برای اداره سرزمین‌های فلسطینی حمایت می‌کنیم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]