اتحادیه اروپا اعلام کرد که تحریم‌های علیه روسیه بابت عملیات نظامی در اوکراین را تا یک سال دیگر تمدید می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اتحادیه اروپا امروز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های ضد روسیه را تا ۲۴ فوریه ۲۰۲۵ تمدید می‌کند
به گزارش خبرگزاری تاس، در این بیانیه آمده است: «اقدامات محدودکننده مندرج در تصمیم (CFSP) ۲۰۲۲/۲۶۶ باید برای ۱۲ ماه دیگر و تا ۲۴ فوریه ۲۰۲۵ تمدید شوند.
اتحادیه اروپا در اواسط ژانویه ۲۰۲۴ بحث سیزدهمین بسته تحریم‌های ضد روسیه را آغاز کرد.
اواسط بهمن‌ماه خبرگزاری آلمان (dPa) اعلام کرد که سیزدهمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه که هم‌زمان با دومین سالگرد آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین اعمال خواهد شد، شامل ممنوعیت واردات نخواهد شد.
این بسته تحریمی جدید که در حال آماده‌شدن است و پیش‌بینی می‌شود تا ۲۴ فوریه (سالگرد آغاز جنگ در اوکراین) مورد توافق قرار گیرد، طبق گزارش‌ها ۲۰۰ نهاد و شخص دولت روسیه را هدف قرار می‌دهد، اما شامل هیچ «نام بزرگ» نخواهد شد.
گرچه بسته تحریمی جدید ظاهراً نشان دهنده «گسترش قابل توجه» فهرست افراد و شرکت‌های تحریم شده است که دارایی‌های آنها در اتحادیه اروپا مسدود می‌شود، خبرگزاری رویترز قبلاً به نقل از یک دیپلمات اتحادیه اروپا که نامش فاش نشده گزارش داده بود که مجموعه اقدامات محدودکننده جدید شامل هیچ نام بزرگی نخواهد بود.
خبرگزاری تاس روسیه اوایل دی‌ماه به نقل از یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا که به نام او اشاره نکرده نوشت: بله من تأیید می‌کنم که کشورهای عضو (اتحادیه اروپا) و دیپلمات‌های ارشد قصد دارند تا پیش از دومین سالروز (جنگ اوکراین) تحریم‌های جدیدی علیه روسیه وضع کنند.» این سخنگو در ادامه افزود: ما هم‌اکنون در حال کار بر روی این بسته تحریمی هستیم و امیدوارم که به نتنیجه و تواقق برسیم.»
وب‌سایب شبکه بلومبرگ نیز به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که اتحادیه اروپا گفت‌وگوها درباره سیزدهمین بسته تحریمی علیه روسیه را آغاز کرده و احتمالاً تا قبل از ۲۴ فوریه (سالروز آغاز جنگ اوکراین) تصویب شود.
به گفته منبع بلومبرگ، این تحریم‌های احتمالی روز چهارشنبه در نشست کمیته نمایندگان دائم اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گرفت. گسترش فهرست تحریم‌ها، محدودیت‌های تجاری بیشتر و اقداماتی برای مقابله با دور زدن تحریم‌ها توسط روسیه پیشنهاد شد.
در ۱۸ دسامبر پارسال اتحادیه اروپا دوازدهمین بسته تحریمی ضد روسیه را تصویب کرد. محدودیت‌های جدید ۶۱ فرد و ۸۶ شرکت و سازمان را شامل می‌شود.
«جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز درباره دوازدهمین بسته تحریمی اعلام کرد: بسته دوازدهم تحریم‌ها علیه روسیه شامل فهرست‌های جدیدی از افراد و همچنین الماس و سایر محدودیت‌های صادراتی می‌شود.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پیشتر در نشستی دولتی در مسکو تأکید کرده بود که روسیه در برابر فشارها و تحریم‌های غرب که قصد فلج‌کردن رشد اقتصادی روسیه را داشتند، مقاومت کرده و قوی‌تر هم شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]