هشدار هواشناسی به تهرانی‌ها / سامانه بارشی گسترده فعال شد
هشدار هواشناسی به تهرانی‌ها / سامانه بارشی گسترده فعال شد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ضمن هشدار به کوهنوردان برای جلوگیری از صعود به کوه گفت: ۲ سامانه بارشی از شنبه تا سه شنبه در استان تهران فعال می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین،  حامد یزدی مهر، عصر جمعه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر فعالیت گسترده سامانه بارشی و کاهش محسوس دما در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: این دو سامانه که از عصر شنبه پنجم اسفندماه فعال می شود، تا صبح سه شنبه هشتم اسفندماه فعال خواهد بود.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به ورود سامانه بارشی برف، باران، مه و وزش باد شدید موقتی و وقوع کولاک برف در کوهستان‌های استان تهران به ویژه میگون، دماوند، آبعلی، شمیرانات، ایستگاه هفت توچال، لواسان، پردیس، قدس، رباط کریم، شهریار، اسلامشهر، بهارستان و تهران در زمان مذکور پیش بینی شده است، تصریح کرد: به شهروندان توصیه می‌شود نسبت به تردد در مسیرهای کوهستانی به علت وقوع ریزش بهمن احتیاط لازم را داشته باشند و حتماً مجهز به تجهیزات زمستانی باشند.
یزدی مهر افزود: طبق این هشدار احتمال لغزندگی و یخ زدگی معابر وجود دارد، لذا از همه عزیزان دستگاه‌های اجرایی و امدادی و راهداری می‌خواهیم نسبت به برف روبی مسیرهای اصلی و کوهستانی توجه ویژه داشته باشند، تا خدایی ناکرده شاهد حوادث ناگوار برای مردم نباشیم.

وی با اشاره به احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها ضمن هشدار نسبت به لایروبی و پاک سازی کانال ها به دستگاه های اجرایی، بیان داشت: شهروندان در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها توقف نداشته باشند و دستگاه‌های اجرایی نسبت به لایروبی کانال‌ها و پاک سازی آب روها اطمینان حاصل کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به کاهش محسوس دما از مردم خواست تا نسبت به صرفه جویی در حامل‌های انرژی توجه ویژه داشته  و از یخ زدگی تأسیسات و لوله‌های آب رسانی با اجرای تمهیدات لازم جلوگیری نمایند.
وی در پایان با اشاره به وضعیت نامساعد هوایی به کوهنوردان در خصوص عدم صعود به ارتفاعات هشدار داد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]