رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این رژیم در نظر دارد طی دو هفته آینده پروژه احداث بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در کرانه باختری اشغالی را تصویب کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از العالم، این پروژه در صورت تصویب ، بزرگترین پروژه شهرک‌سازی در کرانه باختری اشغالی از زمان آغاز تجاوزات رژیم اسرائیل به باریکه غزه در ۷ اکتبر خواهد بود.
رادیو رژیم صهیونیستی امروز جمعه اعلام کرد کمیته شهرکسازی ظرف دو هفته برای احداث ۲۳۵۰ واحد مسکونی در شهرک معالیه ادومیم در شرق بیت المقدس، حدود ۳۰۰ واحد مسکونی در شهرک کیدار، جنوب شرق قدس و ۷۰۰ واحد مسکونی در شهرک افرات در جنوب قدس اشغالی جلسه‌ای تشکیل خواهد داد.
این کمیته ادعا کرد این تصمیم در پاسخ به عملیات تیراندازی روز گذشته نیروهای مقاومت فلسطین در نزدیکی شهرک معالیه ادومیم که منجر به کشته شدن یک سرباز اسرائیلی و زخمی شدن حداقل ۸ نفر دیگر اتخاذ شده است.
کابینه تندرو نتانیاهو شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین را تشدید و از آن حمایت می‌کند. در سال های اخیر افزایش قابل توجهی در شهرک‌سازی در کرانه باختری رخ داده است و بیش از ۷۰۰ هزار شهرک‌نشین در شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری از جمله بیت‌المقدس شرقی ساکن هستند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]