لی اوتو مگا؛ معرفی MPV چینی که از پورشه تایکان هم بهتر است! + عکس
لی اوتو مگا؛ معرفی MPV چینی که از پورشه تایکان هم بهتر است! + عکس

لی اوتو یا لی شانگ یکی از برندهای خودرویی آینده دار در بازار چین است و اولین محصول این کمپانی با نام خودروی یک یا لی شانگ وان شناسایی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، لی اوتو موجودیت خود را نخستین بار در نمایشگاه خودروی شانگ‌های ۲۰۱۹ اعلام کرد و لی شانگ وان یا ایدیل وان را به عنوان اولین محصول خود از ابتدای سال ۲۰۲۰ روانه بازار چین کرد.
 لی اوتو یا لی شانگ یکی از برندهای خودرویی آینده دار در بازار چین محسوب می‌شود. اولین محصول این کمپانی با نام خودروی یک یا لی شانگ وان شناسایی می‌شود. لی شانگ در زبان چینی به معنی ایده ال (رویا) مورد استفاده قرار می‌گیرد.
لی اوتو موجودیت خود را نخستین بار در نمایشگاه خودروی شانگ‌های ۲۰۱۹ اعلام کرد و لی شانگ وان یا ایدیل وان را به عنوان اولین محصول خود از ابتدای سال ۲۰۲۰ روانه بازار چین کرد.
جدیدترین محصول لی اوتو با نام مگا این بار در کلاس ون روانه بازار خواهد شد، البته هنوز تا حضور رسمی در خیابان‌ها فاصله دارد، اما برخی از تصاویر و ویژگی‌های آن به طور رسمی توسط خودروساز تایید شده است.
لی اوتو مگا خودرویی در کلاس ام پی وی است که از پیشرانه الکتریکی، سیستم تعلیق هوشمند، دستیار رانندگی خودران و مجموعه‌ای از جدیدترین سنسورهای ایمنی برخوردار است.
براساس گزارش‌های موجود، لی اوتو مگا مجهز به سنسور لیدار، ۲ چیپ پیشرفته انویدیا اورین، ۵ دوربین باکیفیت ۸ مگاپیکسلی، یک دوربین ۲ مگاپیکسلی، ۴ دوربین ۳۶۰ درجه ۳ مگاپیکسلی و ۳ نمایشگر با کیفیت در کابین است.
از دیگر امکانات بخش ایمنی لی اوتو مگا باید به دستیار حفظ خودرو بین خطوط و هشدار خروج از خط، سیستم پارک اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی هوشمند، سنسورهای برخورد، تشخیص عابر و دوچرخه سوار و… اشاره کرد.
کابین لی اوتو مگا فضایی بسیار راحت و کاربردی را در اختیار سرنشین‌ها قرار می‌دهد. داخل کابین ۲ نمایشگر ۱۵.۷ اینچی ۳ کی مشاهده می‌شود که با چیپ اسنپ دراگون ۸۲۹۵ مدیریت می‌شوند. یک نمایشگر روی فرمان در تصاویر قابل مشاهده است.
نمایشگر هداپ، ماژول دوربین RGB+IR و سیستم صوتی اکوستیک دالبی از دیگر ویژگی‌های کابین است.
در حالت آپشن و تریم پرچمدار یک نمایشگر ۱۵.۷ اینچی ال سی دی ۳ کی برای سرنشین‌های ردیف دوم و سوم اضافه می‌شود. در بالاترین آپشن این نمایشگر از نوع او ال ئی دی خواهد بود.
جانمایی صندلی‌ها در کابین به شکل ۳+۲+۲ است. صندلی‌های ردیف دوم مجهز به آپشن ماساژ ۱۶ نقطه‌ای و امکان تغییر زاویه ۹۵ درجه‌ای پشتی هستند. این صندلی‌ها تا ۵۰۰ میلیمتر به جلو و عقب به شکل الکتریکی حرکت خواهند داشت.
سیستم تعلیق تطبیقی بادی هوشمند به عنوان آپشن استاندارد ارائه می‌شود. این تعلیق پیشرفته و شخصی سازی‌های که لی اوتو در آن داشته، رانندگی فراموش نشدنی را برای سرنشین‌ها به همراه خواهد داشت.
ارتفاع کف خودرو از سطح زمین نیز با توجه به شرایط جاده و به طور هوشمند تغییر می‌کند.
کابین از دو سیستم حذف نویز پیشرفته اتفاده می‌کند که کمترین نویز ممکن را به داخل اتاق منتقل می‌کند.
لی اوتو مگا به عنوان مینی ون طراحی آینده نگری دارد و از منظر ابعاد برابر با ۴۳۵۰ میلیمتر در طول، ۱۹۶۵ میلیمتر در ارتفاع و ۱۸۵۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۳۳۰۰ میلیمتر است.
با توجه به محدودیت‌های طراحی آئروداینامیک در کلاس مینی ون نمی‌توان انتظار بالایی از این خودروها داشت، اما لی اوتو مگا دارای ضریب درگ ۰.۲۱۵ Cd است! شاخصی که حتی از ضریب درگ پورشه تایکان هم بهتر است.
این مینی ون مجهز به ۲ موتور الکتریکی است که مجموعا ۲۶۸ اسب بخار خروجی دارد. انرژی مورد نیاز پیشرانه الکتریکی از بسته باتری ۱۰۲.۷ کیلووات ساعت تامین می‌شود که این باتری نیکل منگنز کبالت برد حرکتی ۷۱۰ کیلومتر را در اختیار خودرو قرار می‌دهد. بسته باتری از شارژر ۵۰۰ کیلووات دی سی پشتیبانی می‌کند.
قیمت پیش بینی شده برای این خودرو حدود ۸۴ هزار دلار است.
لی اوتو مگا

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]