۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر واجد شرایط رای دادن هستند
۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر واجد شرایط رای دادن هستند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تعداد واجدان شرایط رای دادن را ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن اسلامی شامگاه امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه متولدان ۱۱ اسفند ۱۳۸۴ به قبل واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۱۴۰۲ هستند، اظهار کرد: در انتخابات ۱۱ اسفند امسال، ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۱۳۳ مرد و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ زن خواهند بود.
وی درباره مدارک مورد نیاز رای دادن گفت: بر اساس ماده ۱۱ قانون جدید انتخابات، رای‌دهندگان با ارائه هر یک از مدارم پنج‌گانه یعنی شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، کارت پایان خدمت و گذرنامه می‌توانند رای برهند و طبعا ضرب مهر در شناسنامه صورت نمی‌گیرد و احراز هویت با کد ملی خواهد بود. البته اگر شناسنامه یا مدرک قدیمی باشد که کد ملی در آن درج نشده باید مدرکی که کد ملی در آن وجود دارد همراه رای‌دهنده باشد.
اسلامی درباره اینکه آیا قطعی سیستم در روز رای‌گیری وجود خواهد داشت یا نه، یادآورشد: ابتدای ورود به شعبه احراز هویت از طریق دستگاه صورت می‌گیرد و منشی تعرفه را ثبت می‌کند اما چون سامانه‌های ما در وزارت کشور اینترنتی نیست و اینترانتی و متفاوت است امکان قطعی و هک وجود ندارد. همچنین در ۴ حوزه انتخابیه آبادان، رشت، قم و ملایر انتخابات به صورت کاملا الکترونیک برگزار خواهد شد. د راین حوزه‌ها ۱۷۰۰ شعبه و ۱۰ هزار صندوق در نظر گرفته شده و هر شعبه ۵ صندوق الکترونیک دارد تا فرآیند رای‌گیری با سرعت پیش برود. در این ۴ حوزه رای‌گیری دستی نخواهی

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]