مسافران شمال بخوانند!
مسافران شمال بخوانند!

سازمان هواشناسی کشور نسبت افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج دریا در سواحل شمالی و جنوبی کشور طی هفته جاری هشدار داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زرد رنگ از افزایش افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا خبر  طب هفته جاری خبر داد.
افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه‌ای بیش از ۲۶ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین ۱ تا ۱/۵ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل طی روزهای شنبه و یکشنبه ۱۱ و ۱۲ فروردین ماه  در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و گلستان، در دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.
بر اثر این مخاطرات، خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به تورهای صیادی، آسیب به شناورهای سبک و اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل وجود دارد.  
سازمان هواشناسی به منظور جلوگیری از کاهش آسیب‌های احتمالی منع فعالیت‌های شیلاتی و تفریحی، منع تردد شناورهای سبک، منع ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل را توصیه می‌کند.
همچنین افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۶ نات(باد جنوب غربی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بین ۱/۵ تا ۲ متر با تاکید بر مناطق ساحلی و جزایر طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۳ و ۱۴ فروردین در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در نواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز پیش‌بینی می‌شود.
بر اثر این مخاطرات، احتمال اختلال در فعالیت های شیلاتی و فعالیت‌های سکوهای نفتی، اختلال در ترددهای دریایی، خطر غرق شدن شناگرها و پاره شدن تورهای صیادی وجود دارد.
سازمان هواشناسی به منظور جلوگیری از کاهش آسیب‌های احتمالی منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، منع ترددهای شناورهای سبک، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی را توصیه می‌کند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]