نرخ بیکاری در زمستان ۱۴۰۲ کاهشی شد
نرخ بیکاری در زمستان ۱۴۰۲ کاهشی شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خراسان جنوبی گفت: نرخ بیکاری فصل زمستان ۱۴۰۲ در خراسان جنوبی به ۵ درصد رسیده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، حمید جهانشاهی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گزارش اخیر مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در سطح کشور نرخ بیکاری کاهش یافته و استان‌های قزوین،خراسان جنوبی و بوشهر سکان‌دار پایین‌ترین نرخ بیکاری فصل زمستان ۱۴۰۲ در کشور هستند.
وی گفت: ۱.۱ درصد نرخ بیکاری در زمستان ۱۴۰۲ روند کاهشی داشته است. نرخ بیکاری خراسان جنوبی به ۵ درصد رسیده و این نتایج نشان دهنده کاهش نرخ بیکاری و بهبود بازار کار است. نرخ مشارکت اقتصادی خراسان جنوبی در زمستان سال گذشته ۳۹.۶ درصد برآورد شده و بررسی روند تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور نشان می‌دهد که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل ۰.۳ درصد افزایش داشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: کاهشی‌ شدن نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی نشانگر اهتمام دولت سیزدهم و مجموعه اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی برای تحقق هدفگذاری ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال در سطح کشور بوده است.
جهانشاهی افزود: طرح آمارگیری نیرویکار با هدف شناخت ساختار و وضعیت جاری نیروی کار و تغییرات آن اجرا می‌شود. این هدف از طریق برآورد شاخص‌های فصلی و سالانه نیروی کار در سطح کل کشور و استان‌ها، براورد تعداد سالانه در سطح کل کشور و استان‌ها، براورد تغییرات فصلی و سالانه شاخص‌های نیروی کار در سطح کل کشور و استانها و برآورد تغییرات سالانه شاخص‌های نیروی کار در سطح استانها تأمین می‌شود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]