سامانه جامع حمل‌ونقل بین‌المللی در بخش کالا و مسافر به بهره‌برداری رسید
سامانه جامع حمل‌ونقل بین‌المللی در بخش کالا و مسافر به بهره‌برداری رسید

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از بهره برداری کامل سامانه جامع حمل و نقل بین المللی در بخش کالا و مسافر در بهمن ماه امسال خبر داد.

به گزارش بازار، جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی این سازمان گفت: به‌منظور مدیریت تردد در مرزهای جاده‌ای کشور و صدور یکپارچه اسناد حمل ونقل جاده‌ای، بهره برداری آزمایشی از سامانه جامع حمل و نقل بین المللی از تاریخ ۵ تیر ماه سال جاری در بخش صدور راهنامه و مدیریت و کنترل تردد از مرزهای جاده‌ای آغاز شد و با تکمیل تدریجی سایر بخش‌ها از جمله بخش مسافری و تبادل اطلاعات با سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری کامل رسید.
وی افزود: در سامانه جامع حمل ونقل بین المللی تمام سفرهای بخش حمل‌ونقل بین‌المللی توسط شرکت‌های مسافری و باری از طریق سامانه جامع حمل و نقل بین المللی ثبت می‌شود.
هدایتی با بیان اینکه امکان ثبت سفر و دریافت کد قبل از ورود ناوگان به پایانه مرزی فراهم شده‌است، افزود: شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی با برنامه ریزی مناسب و در هنگام آغاز سفر و قبل از رسیدن ناوگان به پایانه‌های مرزی نسبت به ثبت سفر و اخذ کد رهگیری در سامانه اقدام کرده و بر اساس کد صادر شده تشریفات مرزی نیز انجام‌می‌شود.
وی کاهش توقف ناوگان در پایانه‌های مرزی، تسریع در تشریفات مرزی و همچنین پیش بینی ترافیک ناوگان در مرز و افزایش نظارت شرکت‌ها بر ناوگان تحت پوشش و امکان ایجاد سامانه نوبت دهی در پارکینگ‌های مجاور پایانه‌های مرزی بر اساس اطلاعات اخذ شده از سامانه جامع را را از مهم‌ترین محسنات این سامانه برشمرد و افزود: پس از ورود ناوگان به محوطه مبادی مرزی، با ارائه کد سفر به نمایندگان سازمان راهداری در پایانه‌های مرزی، کلیه تشریفات ناوگان بین المللی در کمترین زمان ممکن صورت می‌پذیرد.
به گفته هدایتی با راه اندازی این سامانه امکان تبادل اطلاعات با سامانه‌های داخلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سایر ارگان‌ها مانند سامانه‌های گمرک، بیمه مرکزی، کانون جهانگردی، شرکت نفت و… فراهم شده‌است و کلیه مجوزهای مورد نیاز برای ناوگان نیز به‌صورت متمرکز از طریق همین سامانه جامع صورت می‌پذیرد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]