تحولات پیش روی بازار ارزهای دیجیتال در هفته جدید
تحولات پیش روی بازار ارزهای دیجیتال در هفته جدید

نشریه اقتصاد کلان The Kobeissi Letter در ۹ اکتبر، رویدادهای مهم این هفته را که ممکن است بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند، فهرست کرد.

بر اساس این تقویم، انتظار می‌رود که در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، بازار نسبتاً آرام باشد. با این حال، ارقام مربوط به تورم شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) ماه سپتامبر در روز چهارشنبه منتشر خواهند شد.

این شاخص، هزینه‌های تولید کالاهای مصرفی را اندازه‌گیری می‌کند که مستقیماً بر قیمت خرده‌‌‌‌فروشی تأثیر می‌گذارد.

صورت‌جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو در ماه سپتامبر نیز روز چهارشنبه منتشر خواهد شد که انتظار می‌رود گزارش مفصلی از موضع بانک مرکزی در قبال سیاست‌های پولی ارائه دهد و می‌تواند نشان‌دهنده جو بازار برای سه ماهه گذشته باشد.

روز پنج‌شنبه هم شاهد انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) برای ماه گذشته خواهیم بود که یکی از دو شاخص کلیدی تورم است. در روز جمعه هم، قرار است شاخص اولیه احساسات مصرف‌کننده در ماه اکتبر منتشر شود که نشان‌دهنده سطح اعتماد مصرف‌کنندگان نسبت به اقتصاد است.

در کل، اگر تغییرات زیادی در سیاست‌های پولی ایجاد شود، ممکن است بازار ارزهای دیجیتال هم تحت تأثیر قرار بگیرد.

در همین حال، تشدید تنش‌ها در خاورمیانه ممکن است منجر به نوسانات بیشتری در بازارهای سهام و ارز دیجیتال شود. علاوه بر این، در ۱۲ اکتبر، جلسه استماع کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه بایننس آغاز خواهد شد.

در این میان، محاکمه سم بنکمن-فرید، مدیرعامل سابق صرافی FTX، این هفته هم ادامه دارد و احتمالاً افشاگری‌های بیشتری از سوی شاهدان وجود خواهد داشت.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]