خبر مهم درباره دستگاه‌های کارتخوان / شرایط صدور صورت حساب الکترونیکی
خبر مهم درباره دستگاه‌های کارتخوان / شرایط صدور صورت حساب الکترونیکی

معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: برخی از مودیان می‌توانند تا سال ۱۴۰۴، دستگاه‌های کارتخوان را به عنوان صورتحساب الکترونیکی در نظر بگیرند.

اشکان هراتی با اشاره به مشمولان صدور صورتحساب الکترونیکی، اظهار کرد: بر اساس قانون تسهیل که در دی ماه سال جاری تصویب و نهایی شد، اشخاص حقیقی و حقوقی ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی هستند. اما کسانی که تا سقف ۱۸ میلیارد تومان فروش داشته‌اند و به حدی نرسیده‌اند که بتوانند صورتحساب صادر کنند و از صدور آن معاف هستند، می‌توانند تا پایان سال ۱۴۰۴ از دستگاه‌های کارتخوان و درگاه پرداخت الکترونیکی خود برای صدور صورتحساب الکترونیکی استفاده کنند. در این صورت، رسید دستگاه‌های کارتخوان برای این افراد به عنوان صورتحساب الکترونیکی تلقی خواهد شد.

هراتی گفت: بانک مرکزی به موجب قانون تسهیل، فاکتورهای دستگاه‌های کارتخوان و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی را به صورتحساب الکترونیکی تبدیل می‌کند.

معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی در پایان با اشاره به فروشندگان با نرخ مالیات و خدمات ثابت اظهار کرد: اشخاصی می‌توانند از دستگاه‌های کارتخوان و درگاه پرداخت الکترونیکی برای صدور صورت حساب الکترونیکی استفاده کنند که صرفا کالا یا خدمات تک نرخی (با نرخ مالیات بر ارزش افزوده) می‌فروشند و یا کالا و خدمات با نرخ واحدی را عرضه کرده و به فروش می‌رسانند.

منبع:

تسنیم

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]