این محصول ایران خودرو دو سیگنال متفاوت برای بازار فرستاد / مشتریان این خودرو بلاتکلیف شدند
این محصول ایران خودرو دو سیگنال متفاوت برای بازار فرستاد / مشتریان این خودرو بلاتکلیف شدند

اکو ایران : صورت های مالی ایران خودرو مربوط به فروردین ۱۴۰۳ نشان می دهد یک محصول ایران خودرو همزمان دو سیگنال متفاوت به بازار مخابره کرد.

به گزارش اکو ایران، ایران خودرو در فروردین ۱۴۰۳ در تولید و عرضه دنا دو سیگنال متفاوت برای بازار مخابره کرد.

بررسی اطلاعات منتشر شده آبی های جاده مخصوص در سایت کدال سازمان بورس نشان می دهد این خودروساز در اولین ماه از سال جاری تولید حدود چهار هزار و ۸۰۰ دستگاه انواع دنا را در خطوط تولید خود نهایی کرده است. تولید این تعداد دنا در مقابل تیراژ سال گذشته در همین بازه زمانی از افتی حول و حوش ۱۱ درصدی را نشان می دهد.

خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص فروردین ۱۴۰۲ نزدیک به پنج هزار و ۴۰۰ دستگاه دنا تولید کرده بود.

ایران خودرویی ها در حالی که در اولین ماه از فصل بهار در تولید دنا با افت روبرو بودند اما در عرضه همین خودرو مسیر متفاوتی را طی کرده است.

این خودروساز در فروش دنا توانسته رشد را در کارنامه خود ثبت کند. آن طور که اطلاعات ثبت شده در سایت کدال نشان می دهد آبی های جاده مخصوص در فروردین ۱۴۰۳ در مجموع حدود چهار هزار و ۷۰۰ دستگاه انواع دنا را فاکتور کردند.

مقایسه فروش دنا در اولین ماه سال جاری با مدت مشابه در سال گذشته نشان می دهد ایران خودرویی ها امسال حدود ۸۷۵ دستگاه دنا بیشر تولید کردند. این میزان رشد فروش به زبان درصد نشان می دهد خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص توانسته در فروش دنا نزدیک به ۲۳ درصد رشد را به خود ببیند.

بنابراین شاهد هستیم دنا در فروردین ۱۴۰۳ دو پیام متفاوت را همزمان روانه بازار خودرو کرده است. از یک طرف افت تولید در کارنامه دنا ثبت شد و از طرف دیگر افزایش تیراژ فروش دنا رقم خورده است.

این پیام های متفاوت متقاضیان این محصول ایران خودرو را به نوعی بلاتکلیف کرده است. به طور معمول کاهش تیراژ تولید سیگنال منفی برای بازار محسوب شده و روی قیمت های بازاری محصولات خودروسازان اثر منفی می گذارد در مقابل تیراژ فروش سیگنال مثبت به بازار مخابره می کند.

باید منتظر ماند و دید آبی های جاده مخصوص در ادامه چه برنامه ای برای دنا در پیش می گیرند. آیا می توانند متقاضیان دنا را از این بلاتکلیفی خارج کنند و تیراژ تولید و عرضه را هم زمان افزایش دهند یا مسیر دیگری را درباره این خودرو در پیش می گیرند؟  

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]