افزایش ۳ برابری اجاره ویلا در تعطیلات زمستانه +جدول
افزایش ۳ برابری اجاره ویلا در تعطیلات زمستانه +جدول

اکوایران: هرچند در فصل سرد سال انتظار انتظار می‌رفت نرخ اجاره روزانه ویلا خصوصا در مناطق شمالی ایران کاهشی شود؛ اما بررسی ها از سایت‌های اجاره ویلا در دو استان مازندران و گیلان نشان می‌دهد که، اجاره ویلا در شمال کشور چندان نسبت به فصل سفرها کاهش محسوسی نداشته است.

به گزارش اکوایران، بررسی‌ها از بازار اجاره روزانه ویلا نشان می‌دهد که در ایام تعطیلات با توجه به افزایش تقاضا و موج مسافران به نواحی توریستی، میزان اجاره نیز نسبت به روزهای عادی افزایش یافته است.

هرچند در فصل سرد سال انتظار انتظار می‌رفت نرخ اجاره روزانه ویلا خصوصا در مناطق شمالی ایران کاهشی شود؛ اما بررسی ها از سایت‌های اجاره ویلا در دو استان مازندران و گیلان نشان می‌دهد که، اجاره ویلا در شمال کشور چندان نسبت به فصل سفرها کاهش محسوسی نداشته است.

هزینه یک شب اقامت در یک ویلای ۱۳۰ متری در بندرانزلی و بدون استخر با ظرفیت ۱۲ نفر، در روزهای عادی، یک میلیون و ۹۰۰ هزار و در ایام تعطیلات ۴ میلیون ۵۰۰ هزار تومان است که البته این رقم برای رزرو در تعطیلات نوروز به ۸ میلیون تومان می‌رسد.

در رانکوه املش، ویلایی با مساحت ۶۵۰ مترمربع زیربنا و ۵ اتاق خواب و دارای استخر و حداکثر ظرفیت ۲۰ نفر، در روزهای عادی ۱۰ میلیون تومان و در تعطیلات هفته آینده به ۱۵ میلیون تومان افزایش یافته است؛ در ایان نوروز هزینه رزرو اقامت هر شب این ویلا با افزایش دوبرابری به ۲۰ میلیون تومان می‌رسد.

البته این افزایش قیمت هزینه اجاره ویلاهای کوچک‌متراژ با امکانات کمتر را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ برای مثال هزینه اقامت یک شب در ویلایی نیمه دربست در آستارا، با ۳۵ مترمربع زیربنا و بدون خواب، در روزهای عادی ۵۰۰ هزار تومان و در تعطیلات، ۷۰۰ هزار تومان است و این مبلغ در ایام نوروز به یک میلیون تومان می‌رسد.

در ماسال یک منزل ویلایی ۱۰۰ متری با ظرفیت ۱۲ نفر و بدون امکانات خاص همچون استخر و میز بیلیارد، در روزهای عادی، ۸۹۰ هزار تومان و در ایام تعطیلات پیش رو، یک میلیون و ۷۹۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]