او در بخشی از این همایش تاکید کرد که رفتار و فرهنگ فردگرائی، سوءظن و بی‌اعتمادی عمومی، شکاف‌های عمیق نسلی، جنسیتی و ضعف سرمایه اجتماعی زمینه‌ای برای پیدایش آسیب‌های اجتماعی و عدم توسعه کشور است. او در این همایش  برخی از نتایج طرح پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان (موج چهارم-آبان ۱۴۰۲) را در ارتباط با […]

 او در بخشی از این همایش تاکید کرد که رفتار و فرهنگ فردگرائی، سوءظن و بی‌اعتمادی عمومی، شکاف‌های عمیق نسلی، جنسیتی و ضعف سرمایه اجتماعی زمینه‌ای برای پیدایش آسیب‌های اجتماعی و عدم توسعه کشور است.

او در این همایش  برخی از نتایج طرح پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان (موج چهارم-آبان ۱۴۰۲) را در ارتباط با موضوع «اعتماد و سرمایه اجتماعی» مطرح کرد: بی‌اعتمادی در سطح عمومی به ۸۱ درصد می‌رسد. رییس همایش سلامت روان، چالش‌های اجتماعی جامعه ایران که پیشتر از سوی چند مرکز تحقیقاتی ارزیابی شده بودند را برشمرد و گفت: این چالش‌ها بیکاری، ناامیدی درباره آینده، کاهش سرمایه اجتماعی، نبود اعتماد عمومی، بی‌تفاوتی اجتماعی، ضعف اخلاق عمومی، امنیت روانی و اجتماعی و نقض حقوق اساسی و شهروندی است.

در ادامه اولین روز این همایش، رحیم نوبهار، حقوق‌دان تفاوت‌های حقوق بشر و حقوق شهروندی را مطرح کرد. دو پنل با عنوان امنیت روان، مدرسه و دانشگاه و اعتراض و روان و رسانه هم در روز اول این همایش برگزار شدند. اکوایران در روزهای آتی بخش‌های مختلف این همایش را پخش می‌کند. این گزارش آنچه در روز نخست همایش گذشته را مرور می کند.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]