تراموا از بودجه سهم گرفت
تراموا از بودجه سهم گرفت

اکوایران :‌شهردار تهران گفت : برای تراموا قدرالسهمی پیش‌بینی و قرار شد تراموای چرخ لاستیکی تامین شود، دو خط در شورای عالی مصوب شده که از ترمینال شرق به سمت میدان آزادی است و برای ادامه این خط تا تهرانسر نیز باید مجوز بگیریم. خط دوم نیز از جنت آباد به سمت مصلی تا لویزان است.

 علیرضا زاکانی در حاشیه دویست و هفدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز بودجه سال آینده تصویب شد، اظهار کرد: جمع‌بندی نهایی گویای این است که از سال ۹۹ تا امروز بودجه از ۳۰ به ۱۵۰ همت رسیده است و عدد بالای ۵۰ درصد برای بخش هزینه‌ای به بیش از ۳۰ درصد رسیده که صرف توسعه و عمران شهر می‌شود.

وی با بیان اینکه اصل بودجه ۱۵۱ همت است و بیش از ۱۴.۵ همت اعتبار نیز به آن اضافه شد که در نهایت به ۱۶۵ همت رسید، گفت: مجوز برای تهاتر جهت انتقال آب به مبلغ چهار هزار میلیارد تومان و همچنین هزار میلیارد تومان برای انتقال پساب داده شد و امیدواریم این طرح‌ها بتواند لبخند بر لبان مردم بیاورد.

زاکانی با تاکید بر اینکه ناظر بر خطوط جدید مترو مباحثی مطرح و اجرای آن منوط بر ارائه مستندات شد، خاطرنشان کرد: کلیات این خطوط مصوبه شورا را در سال ۸۷، طرح جامع حمل و نقل و بسته ویژه کرونا ناظر بر خط ۱۰ در سال ۹۹ را دارد. بخشی از این موضوع نیز به مصوبه سال ۹۸ در شورای عالی ترافیک برمی‌گردد که خط ۹، ۱۰ و ۱۱ در آن مورد اشاره بوده است. ما اسناد را به شورا تقدیم می‌کنیم و به نظر کفایت می‌کند اما هر مصوبه ای نیاز داشته باشد می‌پذیریم.

وی با بیان اینکه برای تراموا نیز قدرالسهمی پیش‌بینی و قرار شد تراموای چرخ لاستیکی تامین شود، خاطرنشان کرد: دو خط در شورای عالی مصوب شده که از ترمینال شرق به سمت میدان آزادی است و برای ادامه این خط تا تهرانسر نیز باید مجوز بگیریم. خط دوم نیز از جنت آباد به سمت مصلی تا لویزان است.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]