دادستان: قرچک نیازمند ساخت کمپ ماده ۱۶ معتادان است
دادستان: قرچک نیازمند ساخت کمپ ماده ۱۶ معتادان است

دادستان شهرستان قرچک گفت: با توجه به اینکه بیشتر سرقت های سطح شهرستان توسط معتادان متجاهر است، شهرستان قرچک نیازمند ساخت کمپ ماده ۱۶ است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قرچک، اولین جلسه شورای اداری و شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک با حضور عباس جوهری معاون سیاسی استانداری، فاتحی نژاد فرماندار شهرستان، اسماعیلی امام جمعه شهرستان و سایر مسوولان شهرستان پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری قرچک برگزار شد.

ساسان علامی دادستان شهرستان قرچک در این جلسه اظهار کرد: در سال گذشته با بحث اغتشاشات مواجه بودیم و امسال دشمنان نظام در این خصوص برنامه ریزی کرده بودند ولی با هوشیاری ملت و جهاد تبیینی که انجام شده بود مردم همیشه در صحنه، دشمنان را ناامید کردند.

وی گفت: کمبود فضای آموزشی در شهرستان از معضلاتی است که باید مسوولان استانی فکر اساسی کنند، در جنوب شرق استان تهران حضور اتباع بیش از حد است باید برنامه ریزی شود تا حضور اتباع آسیب برای منطقه نباشد.

وی بیان کرد: مسوولان شهرستان و استان به موضوع عفاف و حجاب اهتمام داشته باشند، رسانه های معاند و دشمنان نظام در حوزه عفاف و حجاب برنامه دارند. باید دستگاه های نظارتی آماده باشند و این موضوعات را رصد کنند.

غلامی تصریح کرد: در حوزه عفاف و حجاب رویکرد فرهنگی باید داشته باشیم، برنامه های فرهنگی می توانند در مقابل این هنجارها مفید باشد، برنامه ای که زیر بنای غنایی داشته باشد و تاثیرگذار باشد.

وی در ادامه یاد آور شد: آب شرب بعضی مناطق و روان آبها از مشکلات این شهرستان است، از مسوولان استان می خواهیم تا اعتبارات لازم در خصوص تصفیه خانه شهرستان دیده شود، مردم در این خصوص گلایه های  زیادی دارند، باید کاری کنیم که رضایت مندی مردم را فراهم کنیم نه اینکه با بی برنامه بودن عدم ناراحتی مردم به وجود بیایید.

دادستان قرچک ابراز کرد: خیلی از سرقت هایی که در شهرستان انجام می شود توسط معتادان متجاهر است و شهرستان قرچک نیازمند ساخت کمپ ماده ۱۶ است، زیرا این سرقت ها باعث می شود ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی بیشتر شود.

۲ واحد آموزشی به سرانه آموزشی قرچک اضافه می شود

روح الله فراهانی سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک نیز در این جلسه در خصوص آخرین وضعیت این مدیریت برای بازگشایی با شکوه مدارس برای سال تحصیلی پیش رو اظهار کرد: در شهرستان قرچک ساماندهی دانش آموزان انجام شده است و در این خصوص مشکل خاصی وجود ندارد و از خانواده ها می خواهیم که ثبت نام خود را انجام دهند تا با مشکل مواجه نشوند.

وی گفت: دانش آموزان شهرستان قرچک در ۱۶۶ واحد آموزشی ساماندهی شده و عمده ترین مشکل، کمبود فضای آموزشی است، که باعث شده تا تراکم دانش آموزی در شهرستان افزایش پیدا کند، در سال جاری ۲ واحد آموزشی نیز به سرانه آموزشی شهرستان اضافه می شود اما به دلیل تراکم بالای دانش آموزان تاثیر چندانی نخواهد داشت.

فراهانی افزود: یکی از موارد دیگری که در حوزه آموزش پرورش مواجه هستیم ساماندهی سرویس ایاب ذهاب همکاران است برنامه ریزی لازم انجام شده ولی نیازمند مساعدت و همکاری سایر مسوولان شهرستان هستیم.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک بیان داشت: در سال جاری در حوزه آموزش و پرورش ۲۵۰ نفر از همکاران به بازنشستگی نایل آمدند که از این بین ۱۰۰ نفر مجدد به همکاری با آموزش و پرورش ادامه می دهند اما باز هم در حوزه نیروی انسانی با مشکل مواجه هستیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برنامه ریزی لازم برای بازگشایی مدارس انجام شده است و اولین روز بازگشایی مصادف با آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) است که با هماهنگی های انجام شده با مدیران مدارس برای آغاز سال تحصیلی جشن های با شکوه در مدارس آغاز خواهد شد.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک در پایان افزود: با هماهنگی شهرداری قرچک برنامه ریزی لازم برای سرویس مدارس انجام شده و مشکل خاصی وجود ندارد، از شهردار قرچک در راستای آماده سازی مدارس برای بازگشایی در اول مهر تقدیر می کنیم که در این خصوص زحمات فراوانی را متحمل شدند.

امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به روحیه جهادی و انقلابی داریم

حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی امام جمعه قرچک نیز در این جلسه اظهار کرد: در آستانه هفته دفاع مقدس و بهار تعلیم و تربیت قرار داریم باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که این دو مناسبت فرهنگی و تربیتی در شهرستان به نحو احسن و شایسته انجام شود تا مردم از معنویات این دو اقدام فرهنگی به نحو شایسته بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به روحیه جهادی و انقلابی داریم، گفت: دفاع مقدس یک دانشگاه تمام عیار بوده است، باید اولویت برنامه های فرهنگی خود را بر روی دانش آموزان و دانشجویان قرار دهیم، باید ایجاد جاذبه کنیم تا بتوانیم اقدامات لازم در حوزه فرهنگی داشته باشیم، امر به معروف را در جامعه احیا کنیم، کسی که امر به معروف می کند باید خود نیز معروف باشد.

امام جمعه قرچک در پایان خاطرنشان کرد: جا دارد از همه کسانی که در حوزه اربعین زحمت کشیدند تقدیر کنیم، چرا که اربعین یک اجتماع جهانی بود که دشمنان اسلام را مایوس کرد.

دیدار با ۱۷۰ خانواده شهید قرچک در هفته دفاع مقدس

سرهنگ صمد سلطانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ۱۵ خرداد شهرستان قرچک اظهار کرد: برنامه ریزی های لازم در خصوص مقابله با حوادث سالگرد اغتشاشات سال قبل از دو ماه پیش آغاز شده بود و خدا را شکر در شهرستان با تدابیری که دیده شده بود دشمنان و معاندان نظام ما امید شدند.

وی گفت: باید ولایت مداری را در دستور کار قرار دهیم، رهبر معظم انقلاب در حوزه های مختلف به دستگاه های اجرایی برنامه ها و چشم انداز آن نهاد را ابلاغ کرده است، باید آگاهانه در این حوزه عمل کنیم.

سلطانی افزود: در هنرستان ها بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدس داریم، چند برنامه عمده در دستور کار داریم که پیاده روی خانوادگی، دیدار از ۱۷۰ خانواده شهید در دستور کار روسای ادارات شهرستان قرچک قرار دارد.

فرمانده سپاه ناحیه ۱۵ خرداد شهرستان قرچک یاد آور شد: در آغاز سال تحصیلی برگزاری مراسم یادواره شهدا در مدارس قرچک در دستور کار قرار دارد، زیرا باید جوانان را با سیره شهدا آشنا کنیم تا بدانند چه کسانی برای عزت و اقتدار این نظام جان خود را تقدیم این آب و خاک کردند.

پایان  پیام/۶۷۰۳۷