چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
 • شناسه : 20964
 • 29 آگوست 2023 - 8:12
 • 47 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

چرا اثر اخبار مثبت بر قیمت دلار تضعیف شده است؟

چرا اثر اخبار مثبت بر قیمت دلار تضعیف شده است؟
چرا اثر اخبار مثبت بر قیمت دلار تضعیف شده است؟

هرات مدعی است دلار زیاد دارد اما تومان نیست/ طلای آبشده در حال نزدیک شدن به کنج مثلث است/ خریدار رخ نشان داد بازار انتظامی شد/ چرا اثر اخبار مثبت بر قیمت دلار تضعیف شده است؟

اکوایران: دامنه نوسان قیمت دلار در معاملات دوشنبه به ۲۰۰ تومان رسید. قیمت دلار هرات در ۴۹ هزار تومان شروع کرد و با کاهش این کانال را از دست داد. بازار ارز هرات در روز دوشنبه بین ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۴۹ هزار تومان نوسان داشت. تفاوت روز دوشنبه با روزهای قبل این بود که قیمت دلار در بازار دوشنبه حتی به حمایت و مقاومت مهمی که چند روز پیش می‌زد، نرسید. معامله‌گران به طنز می‌گفتند کم کم باید حمایت مقاومت را خیلی ریز به ریز بگوییم مثلا ۴۸ هزار و ۸۲ و نیم حمایت است. قیمت سکه هم با کاهش به ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. تنها بازاری که در روز دوشنبه افزایش داشت تتر بود که با افزایش به مقاومت ۵۰ هزار تومان خورد و به نرخ اول صبحش برگشت.

بازار دوشنبه پر بود از خبرهای مثبت و معامله‌گران می‌گفتند اینکه بازار با این خبرها نمی‌ریزد سه تا دلیل می‌تواند داشته باشد: یک اینکه بازارساز نمی‌خواهد. دو اینکه بازار دیگر به خبر بسنده نمی‌کند و فقط عمل می‌خواهد. سه اینکه با این وجود که خبرها مثبت هستند اما واقعیت چیز دیگریست.

از جمله خبرهای مثبت خارج شدن  ۲۷ شرکت چینی از فهرست تحریم آمریکا، صحبت‌های سخنگوی وزارت خارجه که درمورد مذاکره برجام در حاشیه مجمع سازمان ملل بود که گفته فرصت مناسبی برای گفتگو وجود دارد. یک خبر از رئیس جمهور فرانسه بود که می‌گفتند مکرون گفته می‌خواهیم به توافق هسته‌ای با ایران بازگردیم. البته عده‌ای از معامله‌گران مدعی بودند صحبت‌های دوشنبه مکرون بیشتر منفی بود اما رسانه‌های داخلی بخش مثبت را برجسته کردند. این دسته معتقدند نشست شورای حکام نزدیک است و مکرون خواهان شفافیت در رابطه با توافق هسته‌ای است.

معامله‌گران تکنیکال می‌گویند همزمان حمایت و مقاومت‌ در دسترس است و از هر طرف که بشکند به همان سمت نوسان می‌دهد. طلای آبشده هم دارد به گوشه مثلث نزدیک می‌شود و چند روز آینده این مثلث می‌شکند.

نکته اول بازار دستگیری معامله‌گران در بازار بود. رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفته در یک عملیات منسجم پلیسی ۵ فعال غیرمجاز خرید و فروش ارز در محدوده پل کریم‌خان تهران دستگیر شدند. ماموران در این عملیات ۵۷ هزار دلار و ۱۳ هزار یورو کشف کردن ارزش سایر ارزهای کشف شده حدود ۳۰ هزار عنوان شده است. معامله‌گران می‌گفتند روز یکشنبه بازار خریدار بود دوشنبه انتظامی شد.

نکته دوم بازار این بود که معامله‌گران هرات مدعی‌اند در هرات دلار زیاد است و تومان نیست.

برنامه جدید ارزی ایران و سوریه/ بانک ایرانی در سوریه تاسیس می‌شود 29 نوامبر 2023

برنامه جدید ارزی ایران و سوریه/ بانک ایرانی در سوریه تاسیس می‌شود

رئیس‌کل بانک مرکزی در دیدار با رئیس بانک مرکزی سوریه اظهار کرده که مناسبات و مبادلات تجاری دمشق – تهران افزایش پیدا می‌کند و به زودی نخستین بانک ایرانی در سوریه کار خود را آغاز خواهد کرد.

نشانه‌های مثبت در بازار سرمایه/ زخم تحریم در روسیه سر باز کرد 29 نوامبر 2023

نشانه‌های مثبت در بازار سرمایه/ زخم تحریم در روسیه سر باز کرد

اکوایران: ارزش معاملات گروه خودرو به عنوان لیدر سنتی بازار در صدر جدول قرار گرفت. روسیه در دریافت پول نفت خود از هند به مشکل خورده است به نظر می‌رسد زخم تحریم در اقتصاد روسیه نیز سر باز کرده و اتفاقی که در تجارت ایران با کره به وقوع پیوست اکنون در رابطه تجاری هند و روسیه در حال وقوع است.

جهش خیره کننده طلا/ سکه بازان وارد بازار می‌شوند؟ 29 نوامبر 2023

جهش خیره کننده طلا/ سکه بازان وارد بازار می‌شوند؟

اکوایران: شب گذشته قیمت طلا دوباره اوج گرفت و به ۲۰۵۰ دلار رسید. برخی از سکه بازان امیدوارند که جهش خیره‌کننده قیمت طلای جهانی در روز جاری بتواند برروی نوسانات نرخ سکه امامی اثر بگذارد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.