دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
 • شناسه : 30739
 • 04 اکتبر 2023 - 14:12
 • 54 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

دومینوی ریزش در بازار طلا/ سکه بازان در دو راهی طلا و دلار

دومینوی ریزش در بازار طلا/ سکه بازان در دو راهی طلا و دلار
دومینوی ریزش در بازار طلا/ سکه بازان در دو راهی طلا و دلار

اکوایران:در روزهای گذشته در حالی که بازار جهانی شاهد ریزش دمینو وار قیمت اونس طلاست، مرغ دلار یک پا دارد و در محدوده ۴۹هزار و ۶۰۰تومان ثابت قدم بوده است.همین امر موجب شده سکه بازان در بین دو راهی قیمت طلا و دلار قرار بگیرند و بازار سکه با رکود همراه شود.

به گزارش اکوایران،قیمت اونس طلا در دو روز گذشته ریزش قابل توجهی را تجربه کرد که ممکن است تا حدودی بر روی قیمت سکه در بازار داخلی اثر گذار باشد.

آنطور که شواهد نشان می دهد فلز گران بهای جهانی تا مرز ۱۸۱۵ دلار پایین آمد اما مورد حمایت قرار گرفت و به سمت مرز مقاومتی ۱۸۳۰ دلار خیز برداشت.

در واقع بررسی وضعیت بازارهای جهانی حاکی از آن است که سیگنال پاول در خصوص تشدید یا احتمال ثبات بهره در سطوح قبلی خود، دلار جهانی را به بالاترین سطح خود در ۱۱ ماه اخیر رساند و بار دیگر طلای جهانی را به مسیر نزولی هدایت کرد.

بر این اساس دارایی امن سرمایه‌گذاران به پرریسک‌ترین دارایی‌ها تبدیل شد و با شروع روند معاملاتی بازارها در روز دوشنبه حدود ۲/ ۴ درصد از ارزش خود را از دست داد.

در پی وقوع این رویداد طلا پایین‌ترین سطح خود در ۸ ماه اخیر را تجربه کرد و در ساعت ۱۶ به وقت تهران رقمی معادل ۱۸۲۵ دلار را به ثبت رساند.این در حالی است که روز شنبه قیمت هر اونس طلا در حدود ۱۸۴۸ دلار معامله شده بود.

البته معامله‌گران معتقدند تاثیرپذیری طلا و سکه از دلار ۷۰ درصد و از اونس ۳۰ درصد است. آن‌ها می گویند چه بسا بیشتر وقت‌ها اثر دلار ۱۰۰ درصد می‌شود.

قیمت دلار روز گذشته در حدود ۴۹ هزار و ۶۵۰ تومان به فروش رسید.سکه امامی هم در معاملات پشت خطی روز سه شنبه نزدیک مرز ۲۷ میلیون تومان نرخ گذاری شد.

فعالان بازار باور دارند در شرایط کنونی مهم‌ترین مرز حمایتی برای سکه امامی محدوده ۲۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که در صورتی که این مرز از دست برود احتمال عقب‌نشینی آن به سمت کانال ۲۶ میلیون تومان وجود دارد.

البته در صورتی که نرخ دلار صعودی شود احتمالا اثر کاهشی قیمت طلا روی سکه را تا حدودی  کاسته خواهد شد.

حباب سکه 12 مهر

سیگنال مثبت به بورس تهران/ مرز مهم برای طلا 11 دسامبر 2023

سیگنال مثبت به بورس تهران/ مرز مهم برای طلا

اکوایران:صندوق‌های اهرمی در ساعات پایانی معاملات روز قبل زنج مثبت زدند. همین مساله انتظارات افزایشی از بازار سرمایه را برای ساعات ابتدایی معاملات امروز تقویت می‌کند.

بازگشایی دلار هرات بالای خط تراز 11 دسامبر 2023

بازگشایی دلار هرات بالای خط تراز

درهم در روز یک شنبه ۴۰ تومان بالاتر از دیروز بازگشایی شد، اما در ادامه روند بازار  ۲۰ تومان از افزایش ابتدای صبح خود را از دست داد. در بازار طلا و سکه داخلی، مهم ترین شاخص، کماکان، انس است و اگر انس روز دوشنبه کاهشی باشد، ممکن است این بازارها یک سری نقاط حمایتی […]

رمزارز کاردانو، گوی سبقت را از بیت‌کوین و اتریوم ربود 11 دسامبر 2023

رمزارز کاردانو، گوی سبقت را از بیت‌کوین و اتریوم ربود

اکوایران: ارز دیجیتال کاردانو توانسته در روزهای اخیر از نظر عملکرد، بالاتر از بیت‌کوین و اتریوم قرار بگیرد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.