چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
  • شناسه : 629
  • 09 جولای 2023 - 14:21
  • 11 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

گزارش بازدهی هفتگی ارز و طلا/ دلار پرچمدار شد، ربع سکه جاماند

گزارش بازدهی هفتگی ارز و طلا/ دلار پرچمدار شد، ربع سکه جاماند
گزارش بازدهی هفتگی ارز و طلا/ دلار پرچمدار شد، ربع سکه جاماند

دلار در این هفته در شرایطی شروع به کار کرد که بنابر گزارش میدل ایست آی مذاکرات پنهانی و جنجالی میان ایران و آمریکا متوقف شده بود. رابرت مالی نماینده آمریکا در امور ایران از این پست کنار گذاشته شد و همزمان دیپلمات های اروپایی هم به ایران اعلام کردند که می خواهند ‌تحریم های موشکی ‌علیه کشور را که در ماه اکتبر به پایان خواهد رسید تمدید کنند.

به گزارش اکوایران، آنچه که در ابتدای هفته بیشتر نظر بازار را جلب کرد مرخصی اجباری مالی بود، مرخصی او باعث شد معامله گران افزایشی در بازار دست برتر خرید را بگیرند. برخی از تحلیلگران معتقدند که جانشین مالی طرفدار دیپلماسی با اهرم فشار بیشتر است ولی با توجه به آنکه مذاکرات اخیر با حضور جانشین مالی پیشروی کرده بود این برکناری برای بازار ارز فعلا نگران کننده نیست.

اخیرا اخباری منتشر می شود که نشان می دهد اجماعی که سال گذشته علیه ایران شکل گرفته و موجب رشد قیمت دلار شده بود شکسته است، در این هفته تهران و مصر از بهبود روابط دیپلماتیک گفتند. به نظر می رسد یخ دیپلماسی میان دو کشور پس از چهار دهه در حال آب شدن است.

در برابر فشار غربی ها، بهبود روابط با غرب در این مدت به عنوان بالشتک امنیتی دلار در برابر فشارهای سیاسی عمل کرده و درهم نیز به خوبی توانسته در برابر افزایش فشار ها از ریال حمایت دکند.

گزارش بلومبرگ درباره تحرکات دیپلماتیک ایران

 عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری شانگهای هم موضوعی بود که هم مورد توجه بازار بود و هم مورد توجه خبرگزاری ها قرار گرفت، بلومبرگ در گزارشی به عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای و بهبود روابط ایران و عربستان پرداخت و توضیح داد که این موارد نشان میدهد روابط دیپلماتیک ایران گسترش یافته، از انزوا خارج شده و اجماع علیه ایران شکسته شده است.

اعضای سازمان همکاری شانگهای بیشترین سهم تولید و مصرف انرژی جهان را دارد و عضویت ایران در این سازمان می تواند موجب بهبود روابط ایران با کشورهای منطقه و تقویت تجارت شود تا از طریق کاهش تنش ها، بهبود روابط و تجارت دلار را تحت تاثیر قرار دهد تکانه های افزایشی را محدودتر کند، در ادامه نیز آنچه که بازار زیر نظر گرفته است، نتیجه جلسه شورای امنیت سازمان ملل با درخواست کشورهای اروپایی درباره مسئله موشک های ایران است.
نگرانی از این مسئله باعث شد معامله گران افزایشی در بازار پیشروی کنند ولی نبود خریدار نتوانست جو آرام و رکودی بازار را بر هم بزنند ولی در حال حاضر آنچه که بازار ارز در روز شنبه به آن می نگرد نتیجه جلسه شورای امنیت است.

در این هفته پرچمدار کسب بازدهی دلار بود که با رشد هفتگی ۲.۱ درصدی بیشتری بازدهی را کسب کرد. ربع سکه که در موج ها ی افزایشی رکورددار کسب بازدهی بود در این هفته از همه عقب تر ماند و سودی را نصیب دارندگان خود نکرد ولی قیمت سکه امامی ۱.۴ درصد افزایش یافت، خریداران طلای هجده عیار هم در این هفته به اندازه دارندگان سکه امامی سود کردند.

 

دلار سلیمانیه به هرات نزدیک شد؛ سیگنال توافق هسته‌ای به دلار سلیمانیه 04 اکتبر 2023

دلار سلیمانیه به هرات نزدیک شد؛ سیگنال توافق هسته‌ای به دلار سلیمانیه

قیمت دلار سلیمانیه طی هفته گذشته نسبت به بازار ارز هرات شکاف منفی بالای ۱۰۰ تومان را داشت اما با خبر اینکه آمریکا به توافق هسته ای فکر نمی‌کند، شکاف به زیر ۵۰ تومان رسید.

دومینوی ریزش در بازار طلا/ سکه بازان در دو راهی طلا و دلار 04 اکتبر 2023

دومینوی ریزش در بازار طلا/ سکه بازان در دو راهی طلا و دلار

اکوایران:در روزهای گذشته در حالی که بازار جهانی شاهد ریزش دمینو وار قیمت اونس طلاست، مرغ دلار یک پا دارد و در محدوده ۴۹هزار و ۶۰۰تومان ثابت قدم بوده است.همین امر موجب شده سکه بازان در بین دو راهی قیمت طلا و دلار قرار بگیرند و بازار سکه با رکود همراه شود.

قیمت دلار امروز ۱۲ مهر ۱۴۰۲/ سکه در کف کانال ۲۷ میلیون تومانی 04 اکتبر 2023

قیمت دلار امروز ۱۲ مهر ۱۴۰۲/ سکه در کف کانال ۲۷ میلیون تومانی

اکوایران: قیمت دلار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا با افزایش ۱۲ تومانی در سطح ۴۱ هزار و ۲۱۵ تومان قرار گرفته است. قیمت سکه امامی نیز بدون تغییر در سطح ۲۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان به ثبت رسیده شده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد ژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.