حباب سکه بزرگ شد  / سکه چقدر احتمال عقب‌نشینی دارد؟
حباب سکه بزرگ شد  / سکه چقدر احتمال عقب‌نشینی دارد؟

اکوایران: قیمت سکه امامی در سایت اتحادیه طلا و جواهر صبح امروز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه ۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود.

به گزارش اکوایران، بررسی هسته مرکزی بازار سکه در چهارمین روز هفته جاری حکایت از آن دارد که سکه امامی با ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شروع به کار کرد اما در ادامه معاملات وارد کانال ۳۲ میلیون تومان شد.قیمت سکه امامی عصر دیروز  ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به کار خودش پایان داد. همچنین حباب سکه دیروز بزرگتر شد و به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

از سوی دیگر، قیمت طلای جهانی دیروز در حدود ۲۰۳۵ دلار معامله شد اما در زمان تدوین این گزارش با ۲۰۳۴ دلار به فروش رسید.

همچنین دیروز ششمین حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران برگزار شد و طبق اعلام مرکز مبادله ایران، از مجموع ۴۶ قطعه شمش طلای استاندارد یک کیلوگرمی عرضه شده، ۳۴ شمش طلای استاندارد مورد معامله طرفین قرار گرفت. شمش‌های طلای استاندارد، درحراج حضوری روز سه شنبه با میانگین قیمت ۳ میلیارد و ۴۹۱ میلیون تومان معامله شد.

برخی از سکه‌بازان تصور می کنند که رشد قیمت‌ها دلیل اقتصادی دارد. با این حال «خبرگزاری ایلنا»  در گفتگویی با« سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد» نوشته آقای وزیر «در مورد احتمال رشد دوباره قیمت ها» گفته «تحلیل همکارانم در بانک مرکزی اینگونه نیست که افزایش نرخ دلار عامل اقتصادی داشته باشد و متفاوت از این گفته‌ها است».

در همین راستا «یحیی آل‌اسحاق، رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق » در گفتگویی با خبرآنلاین در مورد  «پیش‌بینی وضعیت بازار ارز تا پایان امسال » گفته یک بخشی از نیازهای ارزی پایان سال «واقعی » است؛ مثل« تسویه‌حساب‌ها و برخی از سفرها »که ممکن است« تقاضا یک مقداری بالا رود.» اما این میزان تقاضا به قدری نیست که نوسان ایجاد کند. طبق اظهارات او «در صورتی که شرایط منطقه عادی شود، نرخ ارز به قبل برمی‌گردد.»

فعالان بازار می گویند در صورتی که نرخ دلار و درهم به مسیر اصلاحی خود ادامه دهند فشار فروش در بازار سکه بیشتر خواهد شد. 

قیمت سکه امامی در سایت اتحادیه طلا و جواهر صبح امروز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه ۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود.

در شرایط کنونی با توجه با قیمت اعلامی سکه در سایت اتحادیه، تحلیلگران می گویند سکه مرز ۳۲ میلیون و ۵۰۰هزار تومان را پیش روی خود دارد؛ اما اگر ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تمان را از دست دهد احتمال عقب نشینی تا پله هشتم کانال ۳۱ میلیون تومان وجود دارد . 

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]