بیت‌کوین در آستانه ۴۸ هزار دلار؛ رکوردشکنی در راه است؟
بیت‌کوین در آستانه ۴۸ هزار دلار؛ رکوردشکنی در راه است؟

اکوایران: بیت‌کوین توانست طی روز جمعه به مرز ۴۸ هزار دلار نزدیک شود و در یک روند صعودی قابل توجه قرار بگیرد. اتریوم نیز با افزایش ارزش روبه‌رو شده است.

به گزارش اکوایران، قیمت بیت‌کوین طی امروز جمعه (۲۰ بهمن) به حدود ۴۸ هزار دلار افزایش یافت و به بالاترین حد ثبت‌شده در ژانویه نزدیک شد.

 به نوشته کوین تلگراف، این افزایش قابل‌توجه قیمت که با کاهش خروج سرمایه از صندوق قابل معامله شرکت گری‌اسکیل همراه شده، نشان‌دهنده علاقه سرمایه‌گذاران به این ارز دیجیتال است. همزمان، شاخص اس‌اندپی ۵۰۰ آمریکا با رسیدن به نقطه عطف قابل توجه ۵ هزار واحد، برای نخستین‌بار تاریخ‌ساز شد که نشان دهنده یک دستاورد قابل توجه در بازار سهام آمریکا است.

تحلیل‌گران حرکت مثبت در بازار سهام و ارزهای دیجیتال را به احساسات صعودی حاکم در بین سرمایه‌گذاران نسبت می‌دهند. آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که این احساسات، همراه با رویداد آتی هاوینگ یا نصف شدن بیت‌کوین و مجوز احتمالی برای صندوق‌های قابل معامله اتریوم، می‌تواند به افزایش بیشتر قیمت‌ها کمک کند. با نگاهی به آینده، معامله‌گران بر اهمیت حفظ سطوح پشتیبانی فراتر از ۴۳ هزار دلار برای بیت‌کوین در جهت حفظ مسیر صعودی این ارز دیجیتال تأکید می‌کنند.

علی‌رغم اینکه قیمت بیت‌کوین برای بیش از ۱۵۰ روز در یک محدوده مشخص باقی مانده، گمانه زنی‌هایی در بین ناظران بازار وجود دارد که چگونه این الگو ممکن است تحت تأثیر رویداد هاوینگ که برای ماه آوریل برنامه‌ریزی شده، قرار بگیرد. این رویداد که تقریبا هر چهار سال یک‌بار اتفاق می‌افتد، پاداش دریافتی ماینرها برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین را کاهش می‌دهد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز جمعه (۲۰ بهمن) از ۴۵ هزار و ۲۵۴ دلار تا ۴۷ هزار و ۸۶۷ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران، بیش از ۴۷ هزار و ۸۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۲ هزار و ۸۰۰ دلار افزایش یافته است. ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵/۹۱ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود ۱۱ درصد بیشتر شده است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۲ هزار و ۴۱۹ دلار تا ۲ هزار و ۵۲۱ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران، حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۷۰ دلار بیشتر شده است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲/۶۸ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به یک هفته گذشته حدود ۹ درصد افزایش یافته است.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]