موج بازار ارز خطرناک شد/  دو خبر مهم برای دلار
موج بازار ارز خطرناک شد/  دو خبر مهم برای دلار

باتجربه‌های بازار تاکید دارند بازار در روزهای آتی همچنان دچار نوسان رفت و برگشتی خواهد بود تا معامله‌گران را از بازار خارج کند. به عقیده آن‌ها موج‌های فعلی بازار خطرناک شده و باید از آن به دور بود.

بازار ارز و سکه در روز دوشنبه بر خلاف تصور اکثر معامله‌گران حرکت کرد. قیمت دلار و سکه امامی که در پشت خط بر مدار نزول بود در روز دوشنبه این روند متوقف شد. قیمت دلار هرات در ۵۶ هزار و ۳۰۰ تومان شروع به کار کرد و در نیمه اول با کاهش به ۵۵ هزار و ۸۵۰ تومان رسید اما در ادامه با نوسان دوباره به کانال ۵۶ هزار تومان برگشت. قیمت دلار هرات در پشت خط دوشنبه در ۵۶ هزار و ۴۰۰ تومان به کار خودش پایان داد.

درهم امارات که از کاهش پشت خطی جامانده بود با گپ منفی در ۱۵ هزار و ۵۹۰ تومان بازگشایی کرد و در ابتدا با کاهش ۶۰ تومانی به قیمت ۱۵ هزار و ۵۳۰ تومان رسید اما در نیمه دوم بازار با اندکی نوسان در ۱۵ هزار و ۵۶۰ تومان بسته شد.

قیمت تتر در روز دوشنبه بین ۵۶ هزار تا ۵۶ هزار و ۵۰۰ تومان نوسان داد. در روزهای اخیر تتر از دلار تهران عقب افتاده و شکاف قیمت اسکناس دلار در تهران با تتر نزدیک به هزار تومان است. گروهی از معامله‌گران تصور می‌کنند با توجه به این اتفاق غیرعادی امکان ورود نوسان‌گیران به تتر بالاست.

روز دوشنبه دو خبر مورد توجه بازار بود. خبر اول صحبت‌های فرزین بود که گفته به‌دلیل تحریم‌ها از سوئیفت استفاده نمی‌کنیم. به جای سوئیفت از ابزارهای دیگری استفاده می‌کنیم و ابزار مالی خودمان را داریم. چه اشکالی دارد که FATF خودمان را داشته باشیم. همچنین رئیس کل بانک مرکزی درمورد حکمرانی ریال صحبت کرده و گفته ریال امروز جایگزین پیدا کرده است و خبرهایی می‌شنویم که فلان اصناف از دلار، شمش و رمزارز استفاده می‌کنند و با افتخار نیز اعلام می‌کنند؛ نهاد قضایی باید ورود کند. کسی حق ندارد در مبادلات کشور از ارزی غیر ریال استفاده کند باید از ریال استفاده کرد.

خبر دوم در پشت خط دوشنبه به بازار رسید. رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان این ادعا که ایران کماکان درحال انجام غنی‌سازی در سطحی فراتر از نیازهای صلح‌آمیز است گفت که قصد دارد ماه آینده میلادی به تهران سفر کند.

به عقیده تحلیل‌گران فنی قیمت دلار در پشت مرز مقاومتی مهم بازار قرار دارد و تا زمانی‌که از آن عبور نکند و بالای آن تثبیت روزانه ندهد میل بازار ارز به سمت اصلاح است. مقاومت مهم دلار محدوده ۵۶ هزار و ۶۰۰ تا ۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان است. با تجربه‌های بازار تاکید دارند بازار در روزهای آتی همچنان دچار نوسان رفت و برگشتی خواهد بود تا معامله‌گران را از بازار خارج کند. به عقیده آن‌ها موج‌های فعلی بازار خطرناک شده و بهتر است معامله‌گران از آن به دور باشند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]