منطقه آزاد اروند مقصد جدید گردشگران آسیای شرقی
منطقه آزاد اروند مقصد جدید گردشگران آسیای شرقی

آبادان- بابامرادی، مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند مقصد جدید گردشگران آسیای شرقی است.

امیر هوشنگ بابامرادی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: پیرامون سیاست‌ گذاری‌ های اخیر سازمان منطقه آزاد اروند و انعقاد تفاهم‌ نامه‌های مختلف با دفتر گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، منطقه آزاد اروند روز گذشته میزبان نخستین گروه از گردشگران خارجی در چارچوب هماهنگی‌های اخیر با وزارتخانه متبوع و تورگردانان بود.
وی با بیان اینکه این گردشگران پس از سفری چند روزه و با عبور از شهرهای مشهد، نیشابور، سمنان، تهران، همدان و شهرهای مهم، تاریخی و مذهبی کشور عراق، از طریق مرز شلمچه به منطقه آزاد اروند سفر کردند، افزود: این گروه در بدو ورود به کشور، از یادمان شهدای شلمچه بازدید کردند.
مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، توضیح داد: پذیرایی توسط بخش خصوصی، بازدید از اماکن تاریخی و مذهبی(مسجد رنگونی‌ها و کلیسا) همچنین حضور در یادمان‌ ها و موزه‌ های شهرهای آبادان و خرمشهر مقصد گردشگران اندونزیایی در منطقه آزاد اروند بود.
بابامرادی گفت: حضور در بازارچه صنایع دستی و بازدید از پایلوت‌ های گردشگری خوراک و بازارگردی در مراکز خرید منطقه از دیگر برنامه‌ های این گروه اهل آسیای شرقی بود.
وی با تشریح اهداف حوزه گردشگری منطقه، خاطرنشان کرد: تسهیل‌ گری برای بخش خصوصی، تقویت توان گردشگر پذیری در تورگردانان منطقه و ایفای نقش بنیادی توسط سازمان منطقه آزاد اروند در این برنامه‌ ها دنبال می‌ شود. بر همین اساس پیش‌ بینی می‌شود سال جاری، در حیطه پذیرش گردشگر خارجی برای منطقه آزاد اروند سال طلایی باشد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]