به گزارش تاس، سرویس مطبوعاتی کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد: در گفت‌وگوی تلفنی دو رئیس جمهور، بر لزوم اعلام آتش‌بس فوری و از سرگیری مذاکرات دو طرف تاکید شد و آمادگی متقابل مسکو و آنکارا برای بهبود این امر ابراز شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، براساس این گزارش، رجب طیب اردوغان […]

به گزارش تاس، سرویس مطبوعاتی کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد: در گفت‌وگوی تلفنی دو رئیس جمهور، بر لزوم اعلام آتش‌بس فوری و از سرگیری مذاکرات دو طرف تاکید شد و آمادگی متقابل مسکو و آنکارا برای بهبود این امر ابراز شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، براساس این گزارش، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین نگرانی‌های خود را درمورد آخرین دور تشدید تنش‌ها میان اسرائیل و فلسطین که منجر به تلفات فاجعه‌بار غیرنظامیان شده است، ابراز کردند.

در بیانیه‌ مطبوعاتی کاخ کرملین آمده است: تمرکز اصلی این گفتگوی تلفنی بر وضعیت منطقه درگیری اسرائیل و فلسطین بود که به سرعت در حال وخیم شدن است.

این گزارش می افزاید: رهبران روسیه و ترکیه همچنین درباره این موضوع موافق بودند که راه حل بلند مدت برای مناقشه خاورمیانه «تنها بر اساس فرمولی که توسط شورای امنیت سازمان ملل تایید شده» امکان پذیر است.

براساس این گزارش، راه حل شورای امنیت، برای ایجاد کشور مستقل فلسطین مطابق با مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی بیت المقدس شرقی را در نظر گرفته است.

کرملین با اشاره به اینکه تماس رئیسان جمهور روسیه و ترکیه در آینده ادامه خواهد داشت، اعلام کرد: علاوه بر این، رهبران دو کشور به موضوعات جداگانه درباره همکاری روسیه و ترکیه در زمینه‌های مختلف پرداختند.

نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ مهرماه برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه و بی نظیری با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.

با آغاز عملیات و حملات نیروهای مقاومت فلسطین فقط در ۲۰ دقیقه، ۵ هزار راکت به سمت مواضع صهیونیست‌ها روانه شد و هم‌زمان با آن پاراگلایدرهای حماس بر فراز سرزمین‌های اشغالی به پرواز درآمدند تا آسمان برای اشغالگران ناامن‌تر از همیشه شود.

وزارت بهداشت فلسطین صبح امروز (چهارشنبه) در جدیدترین آمار خود از شهادت ۹۵۰ نفر در حملات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به خانه های شهروندان فلسطینی در مناطق مختلف نوار غزه خبر داد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]