به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز در گزارشی به معرفی بهترین مربیان تاریخ جام ملت های آسیا پرداخت. کنفدراسیون فوتبال آسیا ۱۰ مربی را به عنوان بهترین مربی تاریخ جام ملت های آسیا معرفی کرد که نام دو ایرانی در میان بهترین مربیان قاره کهن ایستاد. محمد رنجبر-قهرمان […]

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز در گزارشی به معرفی بهترین مربیان تاریخ جام ملت های آسیا پرداخت.

کنفدراسیون فوتبال آسیا ۱۰ مربی را به عنوان بهترین مربی تاریخ جام ملت های آسیا معرفی کرد که نام دو ایرانی در میان بهترین مربیان قاره کهن ایستاد.

محمد رنجبر-قهرمان جام ملت های آسیا ۱۹۷۲

ایران که در سال ۱۹۶۸ در خانه تحت هدایت محمود بیاتی قهرمان شد، چهار سال بعد از عنوان قهرمانی خود در تایلند دفاع کرد و رنجبر را به اولین و تنها سرمربی ایرانی تبدیل کرد که در خارج از خانه قهرمان جام ملت های آسیا شده است.
 
رنجبر در یک فینال دراماتیک مقابل کره به برتری رسید و حسین کلانی و علی جباری هر دو در دیداری که پس از وقت اضافه ۲-۱ به پایان رسید، گلزنی کردند.
 
این نتیجه به تیم ملی یک رکورد بزرگ در این مسابقات داد و ایران با تعداد پنج برد متوالی در جام ملت های آسیا موفق به قهرمانی شده بود.
حشمت مهاجرانی-قهرمان جام ملت های آسیا ۱۹۷۴

در حالی که تیم رنجبر در سال ۱۹۷۲ همه بازی ها را برد، تیم تحت هدایت حشمت مهاجرانی چهار سال بعد از موفقیت خود در زمین خانگی بدون دریافت یک گل در تمام چهار بازی خود پیروز شد.

پیروزی یک بر صفر ایران مقابل کویت در فینال – در حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر در تهران – آنها را به تنها کشوری در تاریخ مسابقات تبدیل کرد که سه بار متوالی عنوان قهرمانی را کسب کرده است، اما این تنها یکی از بسیاری از دستاوردهای برجسته تحت هدایت مهاجرانی بود.
 
او همچنین آنها را به یک حضور بی سابقه در یک چهارم نهایی در المپیک ۱۹۷۶ برد و آنها را برای اولین بار به جام جهانی رساند تا در جام جهانی ۱۹۷۸ شرکت کنند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]