تعرفه پزشکان در سال ۱۴۰۳ مشخص شد
تعرفه پزشکان در سال ۱۴۰۳ مشخص شد

محمد رییس زاده گفت:موضوع تعرفه‌های سال آینده در جلسه شورای‌عالی بیمه بررسی شده و افزایشی حداقلی ۴۶ درصدی که کف درخواست جامعه پزشکی است، مورد تصویب قرار گرفت.

محمد رئیس‌زاده، رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی، در مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین، تأکید کرد که تعرفه‌های پزشکی مصوب شورای‌عالی بیمه باید بدون تغییر ابلاغ شود و هیچگونه کاهشی در برنامه و بودجه سازمان رخ ندهد، زیرا این موضوع می‌تواند آسیب جدی به مردم وارد کند. وی افزود که موضوع تعرفه‌های سال آینده در جلسه شورای‌عالی بیمه بررسی شده و افزایشی حداقلی ۴۶ درصدی که کف درخواست جامعه پزشکی است، مورد تصویب قرار گرفت. وی اظهار کرد که تصویب این میزان تعرفه در سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران، ابلاغ آن و جبران ۱۵ درصد کاسته شده از تعرفه سال جاری، کمترین انتظار آنان است. این تغییرات منجر به افزایش هزینه‌های ویزیت پزشکان مختلف شده است.

وی ادامه داد: تصویب این میزان در سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران، ابلاغ آن و جبران ۱۵ درصد کاسته شده از تعرفه سال جاری، کمترین انتظار ما است.

تعرفه‌های سال آینده در جلسه شورای‌عالی بیمه مورد بررسی قرار گرفت و افزایشی حداقلی در حد ۴۶ درصد که کف درخواست جامعه پزشکی است، مورد تصویب قرار گرفت.

تعرفه‌های پزشکی سال جاری در ابتدای سال به این شرح اعلام شده بود؛ در بخش خصوصی ویزیت پزشکان عمومی ۹۰ هزار تومان، ویزیت پزشک متخصص ۱۳۵ هزار تومان، ویزیت پزشک فوق‌تخصص ۱۷۲ هزار تومان، ویزیت متخصص روانپزشکی ۱۷۹ هزار تومان، ویزیت فوق تخصص روانپزشکی ۲۰۴ هزار تومان، که حالا با تغییر اعلام شده ۴۶ درصدی به این شرح می‌شود:

ویزیت پزشکان عمومی ۱۳۲ هزار تومان، ویزیت پزشک متخصص ۱۹۷ هزار تومان، ویزیت پزشک فوق‌تخصص ۲۵۲ هزار تومان، ویزیت متخصص روانپزشکی ۲۶۲ هزار تومان، ویزیت فوق تخصص روانپزشکی ۲۹۸ هزار تومان،

 «محمد رئیس‌زاده» امروز (جمعه) در مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین، باتبریک ولادت حضرت علی(ع) افزود: موضوع تعرفه‌های سال آینده در جلسه شورای‌عالی بیمه مورد بررسی قرار گرفت و افزایشی حداقلی در حد ۴۶ درصد که کف درخواست جامعه پزشکی است، مورد تصویب قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: تصویب این میزان در سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران، ابلاغ آن و جبران ۱۵ درصد کاسته شده از تعرفه سال جاری، کمترین انتظار ما است.

با اعتماد ۱۰۰ درصدی نسبت به نتایج آزمایش‌ها در تشخیص و درمان بیماران عمل می‌کنیم

 

رئیس‌زاده افزود: از زحمات جامعه علوم آزمایشگاهی که چشمان بینا و نافذ جامعه پزشکی در تشخیص و درمان بیماری‌ها هستند و همین طور جامعه متخصصان اطفال که از نخستین لحظات حیات حافظ سلامت فرزندان این کشور هستند، قدردانی می‌شود.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی خاطرنشان‌کرد: اکنون با اعتماد ۱۰۰درصدی نسبت به نتایج آزمایش‌ها در تشخیص و درمان بیماران عمل می‌کنیم و باید مراقب این کیفیت بالا و این میزان اعتماد باشیم و نگذاریم این دستاورد و سایر دستاوردهای درخشان نظام سلامت ما از بین برود.

وی، تصمیمات نسجیده و غیرکارشناسی برخی افراد را آسیب‌زننده به امروز و آینده مسیر پیشرفت و موفقیت جامعه پزشکی برشمرد و گفت: این گونه تصمیمات به‌طور قطع با کاهش کیفیت آموزش پزشکی، در آینده به خود این افراد و نزدیکان آنان آسیب خواهد زد. باید پیش از اینکه تصمیمات آنها به خودشان و همه مردم ایران آسیب بزند به خود بیایند و مسیر را اصلاح کنند.

به گفته رئیس‌زاده، ریشه و بُن‌مایه همه دستاوردهای چهار دهه اخیر، نیروی انسانی است و نمی‌توان بدون توجه به کیفیت آموزش نیروی انسانی و برطرف کردن مشکلات آنان اعم از مشکلات معیشتی و اقتصادی و برطرف کردن فشارهای روحی آنان انتظار عملکرد درخشان داشت.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی از همه اعضای جامعه پزشکی و انجمن‌های علمی درخواست کرد نهایت تلاش خود را برای آگاه‌سازی مسوولان از خطرات پیش رو انجام دهند و گفت: آن زمانی که اعضای جامعه پزشکی فقط به کار خود متمرکز و مطمئن بودند مسوولان به فکر آنان هستند، گذشته است و اکنون خود باید نقش فعالی در حفظ مسیر پیشرفت پزشکی و خدمت به مردم ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه همه اعضای جامعه پزشکی کشور در همه حال سلامت مردم است، گفت: باوراندن این حرف در شرایط فعلی سخت است. با کلیدواژه تعارض منافع که در برخی موارد اسم رمز شکستن ساختار تنومند جامعه پزشکی است، دلسوزان و صاحب نظران حوزه سلامت را به عقب می‌رانند.

منبع:

اطلاعات آنلاین

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]