ابلاغیه عجیب سازمان میراث فرهنگی درباره اهدا خون گردشگران / وسوسه اقامت رایگان در هتل های اصفهان
ابلاغیه عجیب سازمان میراث فرهنگی درباره اهدا خون گردشگران / وسوسه اقامت رایگان در هتل های اصفهان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از اختصاص یک شب اقامت رایگان به اهداکنندگان خون در این استان خبر داد.

حمیدرضا محققیان با اشاره به کمبود ذخایر خونی استان اصفهان و نیاز شدید این استان به گروه‌های خونی O و B منفی گفت: گردشگرانی که در سفر به استان اصفهان با مراجعه به مراکز اهدای خون، در این امر انسان‌دوستانه و خداپسندانه مشارکت کنند، یک شب اقامت رایگان در هتل‌ها و مراکز اقامتی، مهمان مردم مهمان‌نواز اصفهان خواهند بود.

او با بیان این که این کار به همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی و نیز جامعه هتلداران استان اصفهان انجام می‌شود، اظهار کرد: گردشگران داخلی و خارجی که در بازه زمانی ۱۵ الی ۱۸ اسفندماه جاری (سه‌شنبه تا پایان روز جمعه) خون اهدا کنند می‌توانند در هتل‌ها و مراکز اقامتی اصفهان یک شب به صورت رایگان اقامت داشته باشند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان یادآور شد: این تصمیم به‌منظور ایجاد مشوق برای اهدای خون و تامین ذخایر خونی استان اتخاذ شده و جامعه هتل‌داران استان در این امر خداپسندانه مشارکت دارد.

محققیان در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: گردشگران برای بهره‌مندی از مزایای این طرح می‌توانند با شماره تلفن ۰۳۱۳۲۲۲۶۳۶۴ تماس بگیرند و بعد از اهدای خون، از یک شب اقامت رایگان در هتل‌ها و مراکز اقامتی این استان بهره‌مند شوند.

چندی پیش مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به کم بودن میزان ذخیره خون استان و نیاز شدید انتقال خون اصفهان به گروه‌های خونی O و B منفی اعلام کرد: با توجه به کاهش ذخایر خون به زیر پنج روز، نیاز به تمام گروه‌های خونی به ویژه O و B منفی احساس می‌شود تا در تأمین نیازهای بیماران مشکلی وجود نداشته باشد.

کمبود گروه‌های خونی O و B منفی در ذخایر خونی سازمان انتقال خون منجر به صدور ابلاغیه جدید از سوی سازمان انتقال خون و سازمان گردشگری شده است در این ابلاغیه از گردشگران خارجی و داخلی دعوت شده تا به ازای انتقا خون در یک بازه زمانی مخصوص از تسهیلات هتل های اصفهان بهره مند شوند.

به غیر از بحث بشر دوستانه این ابلاغیه نکته مهم در آن دعوت از گردشگران خارجی به این پویش است که در کشور ما از نظر شرعی حرام بوده و طبق مستندات موجود و پیگیری های خبرنگار گسترش نیوز افرادی که برای تفریح به ایران می آیند برای اهدا خون مجاز نیستند و اتباع خارجی مقیم ایران درصورت داشتن کارت ملی و یا کد آمایش (مربوط به اتباع افغانی) میتوانند خون اهدا کنند. اشاره به نام گردشگر یعنی شخصی که بعنوان توریست جهت تفریح به ایران آمده است.

نکته دیگر در این ابلاغیه حرکت جالب هتل ها است که بیشتر گمان برده میشود به نوعی تبلیغ برای جذب گردشگری است در غیر اینصورت چه کسی برای یک شب اقامت رایگان در هتل اصفهان به دنبال اهدا خون است. اکثریت جامعه اهدا کنندگان خون نیز به دنبال خیر و ثواب دنیوی و اخروی خود هستند و در ازای این کار انسان دوستانه خود طلب هیچگونه خدمات و امتیازی را ندارند. در نهایت هم برای این طرح های خلاقانه جامعه هتلداران کف مرتبی می زنیم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]