گزارشی جدید نشان می‌دهد، بیش از نیمی از مردم نیویورک فقیر هستند و به عنوان افرادی کم درآمد طبقه بندی می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، گزارش جدید بزرگترین سازمان ضد فقر در نیویورک با نام سازمان رابین هود نشان می دهد بیش از ۵۰ درصد ساکنان نیویورک فقیر هستند و در طبقه افراد کم درآمد قرار می گیرند و احتمالا با چالش هایی در تامین هزینه های اساسی زندگی روبرو هستند.
NTD گزارش داده تعداد افراد فقیر در سراسر این شهر، طی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲، از ۱/۵ میلیون نفر به ۲ میلیون نفر افزایش یافته است. این رقم شامل ۴۲۰ هزار کودک می شود که به معنای یک چهارم کل کودکان این شهر است.
محققان در سال ۲۰۲۱ دریافتند که ۲۶۰ هزار کودک در فقر زندگی می کنند و این بدان معناست که نرخ فقر کودکان تنها در یک سال، ۶۶ درصد افزایش یافته و از ۱۵ درصد به ۲۵ درصد رسیده است.
براساس این گزارش، به طور کلی نرخ فقر از ۱۸ درصد به ۲۳ درصد افزایش یافته است که این به معنای بزرگترین جهش یک ساله در نرخ فقر از زمان جمع آوری آمار توسط این سازمان است.
در مقایسه نتایج تحقیقات اداره ملی سرشماری آمریکا نشان می دهد نرخ فقر در سراسر آمریکا در سال ۲۰۲۲ ، ۱۱/۵ درصد معادل ۳۸ میلیون نفر بوده است. این بدان معناست که نرخ فقر در نیویورک دو برابر نرخ متوسط ملی فقر در سال ۲۰۲۲ بوده است.
همچنین براساس این گزارش، نیویورکی هایی که زیر خط فقر زندگی می کنند تنها کسانی نبودند که در سال ۲۰۲۲، برای گذراندن زندگی تلاش می کنند. بیش از ۴/۶ میلیون نفر معادل ۵۶ درصد درآمدی کمتر از ۲۰۰ درصد خط فقر دارند.   
علاوه بر این، مردم نیویورک دو برابر بیشتر از قبل، با مشکلات و سختی های پرداخت هزینه های مسکن، انرژی، صورتحساب تلفن، و هزینه های تامین غذا در مقایسه با افرادی که بالاتر از خط فقر ۲۰۰ درصدی زندگی می کنند، روبرو بودند.
براساس این گزارش، نیویورکی های لاتین تبار در سال ۲۰۲۲ با ۲۶ درصد، دو برابر بیشتر از سفیدپوستان این شهر با ۱۳ درصد تحت تاثیر فقر بودند. نرخ فقر برای آمریکایی های آسیایی تبار و آمریکایی های آفریقایی تبار به ترتیب با ۲۴ و ۲۳ درصد تقریبا به یک اندازه بوده است.
به علاوه در این گزارش مشخص شد که زنان این شهر در مقایسه با مردان توانایی کمتری برای تامین استانداردهای زندگی دارند و میزان زنان فقیر در مقایسه با مردان ۵ درصد بیشتر است. همچنین ۵ درصد زنان مشکلات سلامتی بیشتری را نسبت به مردان در نتیجه مشکلات مالی افزون تر، تجربه می کنند.
همچنین افرادی که زیر خط فقر زندگی می کنند، اغلب نمی توانند به طور منظم غذاهای سالم بخورند. دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت نیز به لحاظ مالی برای بسیاری از مردم این طبقه امکان پذیر نیست و این بدان معناست که نرخ مرگ و میر در آنها بیشتر است.
حدود یک سال پیش نیز مطالعه ای در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که فقر در آمریکا در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۰ برابر بیشتر از همه قتل‌ها کشته داده است.
یافته دیگر این است که افرادی که با فقر زندگی می‌کنند -کسانی که درآمد کمتر از ۵۰ درصد متوسط درآمد ایالات متحده دارند – پس از ورود به ۴۰ سالگی خود بسیار بیشتر از کسانی که درآمد کافی و مناسب‌تری دارند می‌میرند.
همچنین در این مقاله آمده است، از آنجایی که برخی از گروه‌های اقلیت قومی و نژادی به مراتب بیشتر در فقر هستند، برآوردها می‌تواند درک نابرابری‌های قومی و نژادی در امید به زندگی را بهتر نشان دهد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]