بلینکن: برای رسیدن به آتش‌بس ۶ هفته‌ای تلاش می‌کنیم
بلینکن: برای رسیدن به آتش‌بس ۶ هفته‌ای تلاش می‌کنیم

وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش برای رسیدن به آتش‌بس ۶ هفته‌ای در غزه تلاش می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا امروز ـ سه‌شنبه ـ در اظهاراتی گفت که اوضاع انسانی در نوار غزه فاجعه‌بار است.
وی تاکید کرد: برای رسیدن به آتش‌بس فوری و پایدار به مدت ۶ هفته به عنوان بخشی از توافق تبادل‌اسرا تلاش می‌کنیم.
به نقل از الجزیره، وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: برای تحقق راه‌حل دو دولتی و برخورداری فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها از حقوق مساوی آزادی و امنیت تلاش می‌کنیم.
در این راستا، باربرا لیو، معاون وزیر خارجه آمریکا نیز در گفت‌گو با الجزیره تاکید کرد: مذاکرات ادامه دارد و متوقف نشده است. ما به مذاکرات پایبند هستیم و با قطری‌ها، مصری‌ها و اسرائیلی‌ها در این زمینه همکاری داریم.
وی افزود: امیدواریم حماس به سمت توافق قریب‌الوقوع پیش برود. رسیدن به آتش‌بس که طی آن اسرا به خانواده‌هایشان برگردند و درگیری ها متوقف شود امری ضروری است.
طی روزهای اخیر شبکه الجزیره گزارش داد: مذاکرات آتش‌بس در قاهره بدون دستیابی به توافق پایان یافته است.
این شبکه قطری به نقل از منابع خود گزارش داد: اسرائیل درخواست حماس برای آتش بس پایدار، خروج ارتش آن از نوار غزه و بازگشت بی قید و شرط آوارگان را رد کرده است.
همچنین سامی ابوزهری، از مقامات ارشد حماس به خبرگزاری رویترز گفت که اسرائیل بر رد عناصر توافقی که منجر به توقف درگیری‌ها، تضمین ورود کمک‌ها و تسهیل بازگشت آوارگان داخلی به خانه‌هایشان می‌شود، اصرار دارد. اسرائیل تمامی تلاش‌های میانجی‌ها برای دستیابی به توافق را خنثی می‌کند.
ابوزهری افزود: امکان ندارد توافقی را بپذیریم که آتش‌بس دائمی و خروج نیروهای اشغالگر از غزه و بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه‌های خود را تضمین نکند. ما هیچ فرصت واقعی جهت ایجاد امنیت و آسایش برای مردم فلسطین و تحقق مطالبات آنها را از دست نمی‌دهیم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]