تشکیل کمیته همکاری مشترک فناوری ایران و کوبا
تشکیل کمیته همکاری مشترک فناوری ایران و کوبا

اقتصاد ایران: در آستانه سفر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان به کوبا، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و معاون وزیر علوم و فناوری و محیط زیست کوبا در تهران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، امیرحسین میرآبادی و آرماندو رودریگز در این دیدار که در محل خانه نوآوری و فناوری ایران در تهران برگزارشد، ضمن ابراز خرسندی از همکاری میان دو کشور، حوزه ها و زمینه های مشترک توسعه همکاری های علمی و فناوری را بررسی کردند.

معاون وزیر علوم و فناوری و محیط زیست کوبا در این جلسه بر جهش خوبی که کوبا در سال های اخیر در حوزه نوآوری داشته، اشاره و تاکید کرد که کشور کوبا در حوزه فناوری، نقشه راهی را پیش رو دارد و در این مسیر، از تجارب نمونه‌های جهانی موفق در حوزه فناوری بهره می‌گیرد.

وی در این راستا از آمادگی کشور کوبا برای همکاری در حوزه های فناورانه با ایران خبر داد.

در این جلسه مقرر شد، تا ساز و کارهای اجرایی شدن این همکاری مشخص شود و در این راستا، تشکیل کمیته همکاری مشترک میان ایران و کوبا در حوزه فناوری در دستور کار قرار گرفت.

در نهایت، طرفین اظهار امیدواری کردند که در خلال برگزاری جلسات بیشتر، به تدریج موضوعات و زمینه‌های همکاری مشخص تر و سازو کارهای لازم برای اجرایی و عملیاتی شدن این همکاری تعیین شود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]