خبر خوب درباره گوشی جدید سامسونگ + لیست قیمت انواع گوشی سامسونگ
خبر خوب درباره گوشی جدید سامسونگ + لیست قیمت انواع گوشی سامسونگ

در این مطلب به بررسی قیمت گوشی های جدید سامسونگ پرداخته شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ پارسال در شایعات گفته می‌شد که سری گلکسی S ۲۳ از ارتباطات ماهواره‌ای پشتیبانی خواهد کرد، اما این اتفاق نیفتاد. حالا شایعه شده است که ارتباطات ماهواره‌ای، مشابه آنچه در سری آیفون ۱۴ وجود دارد، بالاخره در سری گلکسی S ۲۴ به محصولات سامسونگ اضافه می‌شود.

به گزارش SamMobile، «لی جونگ-هو»، وزیر علوم و ICT کره جنوبی، در گفتگو با خبرگزاری Yonhap اعلام کرده است که انتظار دارد برند‌های موبایل داخلی این کشور در سال آینده به سرویس انتقال داده میان موبایل و ماهواره مجهز شوند. از آنجایی که سامسونگ تنها برند بزرگ موبایل در کره جنوبی است، باید منتظر باشیم که محصولات ۲۰۲۴ این شرکت از قابلیت ارتباطات ماهواره‌ای برخوردار شوند.

لی جونگ-هو در این مصاحبه گفت: «نمی‌توانم با اطمینان بگویم، اما می‌دانم که صنعت داخلی ما درحال ارزیابی عرضه تجاری این سرویس در سال آینده است و انتظار می‌رود که استانداردی در رابطه با ارتباطات ماهواره‌ای برای سال بعد آماده شود.»

گلکسی S ۲۴ با سرویس ارتباط ماهواره‌ای عرضه می‌شود؟

اسنپدراگون ۸ نسل ۲ که در گلکسی S ۲۳، گلکسی زد فلیپ ۵ و گلکسی زد فولد ۵ به‌کار رفته است، امکان ارتباط با ماهواره‌ها را دارد، اما سامسونگ سرویسی را برای استفاده از این امکان ارائه نکرده است. این شرکت پیش‌تر گفته بود که اکوسیستم ارتباطات ماهواره‌ای هنوز به بلوغ نرسیده است و منتظر می‌ماند تا زمانی که این اکوسیستم بهینه‌تر شد، چنین سرویسی را در اختیار کاربران بگذارد.

بااین‌حال، گفته می‌شود که سامسونگ برای عرضه ارتباطات ماهواره‌ای درحال همکاری با شرکت Iridium Communications است که منظومه‌ای از ماهواره‌ها را در مدار پایینی زمین در اختیار دارد.

سری گلکسی S ۲۴ مطابق معمول، در فصل اول سال جدید میلادی معرفی می‌شود. این خانواده احتمالاً در دو نسخه عرضه می‌شود که یکی با تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ و دیگری با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۳ همراه خواهد بود. به‌احتمال‌زیاد هر دو نسخه از ارتباطات ماهواره‌ای برخوردار می‌شوند، چون این شرکت قبلاً از دستیابی به فناوری ارتباطات دوطرفه ماهواره‌ای برای تراشه‌های اگزینوس هم رونمایی کرده بود.

در بازار موبایل قیمت گوشی سامسونگ مدل Galaxy A۷۲ دو سیم‌کارت  مبلغ ۲۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان است این در حالیست که قیمت مدل  Galaxy A۳۴ ۵G دو سیم کارت با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت و رم ۸ گیگابایت مبلغ ۱۴,۳۱۰,۰۰۰ تومان اعلام شده است.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت گوشی و آگاهی از نرخ‌ها در بازار موبایل تهران روزانه به سرویس “موبایل” در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است که اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد. ممکن است قیمت گوشی موبایل در سطح بازار تحت تاثیر عوامل مختلف با اندکی افزایش یا کاهش قیمت خریدوفروش شود.

قیمت جدیدترین گوشی های سامسونگ
مدل ظرفیت دوربین / مگاپیکسل قیمت / تومان
Galaxy A۷۲ دو سیم‌کارت ۲۵۶ گیگابایت و رم ۸ گیگابایت ۶۴

۲۰,۵۰۰,۰۰۰

Galaxy A۳۴ ۵G دو سیم کارت ۱۲۸ گیگابایت و رم ۶ گیگابایت ۴۸

۱۲,۴۰۰,۰۰۰

 Galaxy S۲۳ Ultra دو سیم کارت ۲۵۶ گیگابایت و رم ۱۲ گیگابایت ۲۰۰

۵۳,۰۰۰,۰۰۰

Galaxy S۲۳ Ultra دو سیم کارت ۵۱۲ گیگابایت و رم ۱۲ گیگابایت ۲۰۰

۶۱,۴۹۹,۰۰۰

 Galaxy A۲۴ ۴G دو سیم کارت ۱۲۸ گیگابایت و رم ۴ گیگابایت ۵۰

۸,۰۰۰,۰۰۰

 Galaxy A۳۴ ۵G دو سیم کارت ۲۵۶ گیگابایت و رم ۸ گیگابایت ۴۸

۱۴,۳۱۰,۰۰۰

 Galaxy A۵۴ ۵G دو سیم کارت ۲۵۶ گیگابایت و رم ۸ گیگابایت ۵۰

۱۸,۵۰۰,۰۰۰