افزایش قیمت عجیب تویوتا لوین وارداتی
افزایش قیمت عجیب تویوتا لوین وارداتی

فراخوان‌های ارسالی شرکت برساوش برای تکمیل وجه مشتریان، حاکی از افزایش قیمت عجیب تویوتا لوین وارداتی در دو نسخه توربو و هیبرید است.

به گزارش اقتصادآنلاین به  گجت نیوز، اگر پیگیر اخبار خودرو بوده باشید می‌دانید که در روزهای گذشته و با ارسال فراخوان‌های واریز وجه شرکت‌های واردکننده خودرو، شاهد افزایش قیمت برخی محصولات وارداتی از جمله گک امپو بوده‌ایم. در ادامه این روند، حال نوبت به افزایش قیمت تویوتا لوین وارداتی رسیده است.
قیمت تویوتا لوین وارداتی افزایش یافت

این روزها و با توجه به آغاز فعالیت سامانه وارداتی‌ها، شرکت‌های واردکننده خودرو در حال ارسال فراخوان‌های واریز وجه محصولات خود هستند. فراخوان‌هایی که با افزایش قیمت عموم محصولات همراه بوده و حالا در جدیدترین مورد، شرکت برساوش در فراخوانی که برای تکمیل وجه متقاضیان تویوتا لوین وارداتی ارسال کرده، قیمت این خودرو را در هر دو نسخه هیبرید و توربو افزایش داده است. در فراخوان شرکت برساوش، قیمت نسخه ۱.۲ لیتری توربو تویوتا لوین برابر با ۲ میلیاد و ۵۷۵ میلیون و قیمت نسخه ۱.۸ لیتری و هیبرید این خودرو ۲ میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان اعلام شده که در هر دو مورد افزایش یافته است.
البته باید بدانید که در این افزایش قیمت سریالی خودروهای وارداتی که در عموم فراخوان‌های اخیر شاهد بوده‌ایم، شرکت‌های واردکننده نقش چندانی نداشته‌اند و عموم این افزایش‌ها ناشی از هزینه‌های جاری و دولتی فرآیند واردات بوده است. در جدول زیر، قیمت جدید و قبلی تویوتا لوین وارداتی در هر دو نسخه توربو و هیبرید را می‌بینید:
نام خودرو    قیمت اولیه (تومان)    قیمت جدید (تومان) تویوتا لوین ۱.۲ لیتر توربو    ۲,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰    ۲,۵۷۵,۰۰۰,۰۰۰ تویوتا لوین ۱.۸ لیتر هیبرید    ۲,۰۴۷,۰۰۰,۰۰۰    ۲,۳۷۵,۰۰۰,۰۰۰ گفتنی است، تویوتا لوین در نسخه بنزینی خود از یک پیشرانه توربوشارژ چهار سیلندر و ۱.۲ لیتری برخوردار است. این موتور ۹NR در واقع نسخه آپدیت شده ۸NR محسوب می‌شود که پیش از این در تویوتا کرولا ۱.۲ لیتری توربو نیز استفاده شده بود و قادر به تولید ۱۱۶ اسب بخار قدرت و ۱۸۵ نیوتن‌متر گشتاور است. قدرت تولید شده توسط این موتور را نیز یک گیربکس اتوماتیک مولتی‌درایو CVT به چرخ‌های جلو تویوتا لوین منتقل می‌کند.
مشخصات فنی لوین هیبرید نیز شبیه به کرولا هیبرید است. در این خودرو از پیشرانه ۸ZR که نسخه آپدیت‌شده ۲ZR محسوب می‌شود، استفاده شده است. این پیشرانه ۱.۸ لیتری تنفس طبیعی، کار خود را در کنار یک قوای محرکه برقی انجام می‌دهد و جعبه دنده آن نیز از دقیقا مانند کرولا هیبرید، از نوع e-CVT است که نیروی موتور را به چرخ‌های جلو می‌رساند. موتور مذکور قادر به تولید ۱۲۱ اسب بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن‌متر گشتاور است؛ البته که قادر است به‌شکل لحظه‌ای، توانی برابر با ۱۴۰ اسب بخار قدرت و ۱۸۵ نیوتن‌متر گشتاور را نیز در اختیار راننده قرار دهد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]