دستگیری ۲۵۸ هزار سارق در کشور
دستگیری ۲۵۸ هزار سارق در کشور

معاون مبازه با سرقت پلیس آگاهی فراجا از کشف بیش از یک میلیون قلم اموال مسروقه و استرداد آن به مالباختگان خبرداد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدرضا اکبری در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال ابلاغ دستورالعمل شناسایی و دستگیری مالخران اموال مسروقه در کشور در طول سال ۱۴۰۲ بیش از ۲۵۸ هزار سارق و همچنین شش هزار و ۸۵۱ نفر مالخر دستگیر شدند.
وی افزود: با تلاش شبانه روزی و اقدامات موثر کارآگاهان مبارزه با سرقت بیش از یک میلیون و ۱۰۲ هزار قلم انواع اموال مسروقه کشف و تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار قلم نیز از این اموال به مالباختگان استرداد شده است.
معاون مبازه با سرقت پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: رصد روزانه فضای مجازی و شناسایی سارقان و مالخرانی که اقدام به خرید و فروش اموال مسروقه می‌کنند از جمله اولویت های مهمی است که در سال جاری اجرا می‌شود. از دیگر اولویت های مهم همچون سال‌های قبل در این خصوص طرح‌های شناسایی و دستگیری مالخران اموال مسروقه است که با توجه به جغرافیای جرم در استان‌های هدف تدوین شده و اجرای آن همچنان مستمر و با جدیت ادامه دارد.
اکبری تصریح کرد: کنترل مالخران حرفه‌ای و رها شده از زندان، تشکیل بانک اطلاعاتی مالخران حرفه‌ای، برگزاری نشست تخصصی با قوه قضائیه درخصوص مقابله جدی و بی‌امان با مالخران اموال مسروقه و… از جمله برنامه‌های مهم معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در این رابطه است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]