تا روز بیست ویکم بهمن ماه مجموعاً ۲۱ هزار و ۹۳۳ فعال اقتصادی، مجوزهایشان را الکترونیکی کرده و شناسه یکتا دریافت کرده اند. از میان این عده،۱۶ هزار و ۲۳۱ نفر از اتاق اصناف و هزار و ۱۴۶ نفر از از وزارت ورزش و جوانان شناسه یکتا دریافت کرده اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، تا روز بیست ویکم بهمن ماه مجموعاً ۲۱ هزار و ۹۳۳ فعال اقتصادی، مجوزهایشان را الکترونیکی کرده و شناسه یکتا دریافت کرده اند. از میان این عده، ۱۶ هزار و ۲۳۱  نفر از  اتاق اصناف و هزار و ۱۴۶ نفر از از وزارت ورزش و جوانان شناسه یکتا دریافت کرده اند که با توجه به تعداد صاحبان پروانه کسب و مجوزهای اداره در میان دستگاه ها، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کارزار تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیک از سایر دستگاهها پیشی گرفته است.
یادآوری می‌شود با حکم ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای کاغذی تا پایان سال ۱۴۰۲ باید به مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) تبدیل شوند. درگاه ملی مجوزها امکان صدور غیرحضوری و رایگان شناسه یکتا برای صاحبان مجوزهای کاغذی را فراهم کرده و از دی‌ماه گذشته، عملیات تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا شروع شده است.

زیرساخت نرم‌افزاری کارزار ملی حذف مجوزهای کاغذی، طی ماه‌های گذشته توسط مراکز فناوری اطلاعات اکثر دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شده‌است اما وزارت‌خانه‌های صمت، کشور و آموزش‌وپرورش هنوز زیرساخت لازم نرم‌افزاری برای اجرای ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها و تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیک و را فراهم نکرده‌اند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]