رشد ۶ درصدی قیمت نفت
رشد ۶ درصدی قیمت نفت

قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی به بالای ۸۲ دلار رسید و طی هفته گذشته ۶ درصد رشد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، با نگرانی در مورد عرضه نفت در غرب آسیا، بازارهای نفتی با افزایش قیمت بسته شد و طی هفته گذشته هم حدود ۶ درصد رشد قیمت داشت.
رویترز نوشت: هر بشکه نفت برنت با ۵۶ سنت افزایش ۸۲.۱۹ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۶۲ سنت افزایش ۷۶.۸۴ دلار معامله شد.
قیمت نفت در روز چهارشنبه پس از اینکه رژیم صهیونیستی آتش‌بس پیشنهادی حماس را نپذیرفت، افزایش یافت. رشد قیمتی هفته گذشته درحالی ثبت شد که هفته پیش از آن کاهش ۷ درصد کاهش یافته بود.
جیم ریتربوش، رئیس شرکت مشاوره‌ای ریتربوش می‌گوید ما بر این باوریم که نوسانات قیمتی هفته به هفته، وضعیت بازار نفت تا پایان ماه را مشخص می‌کند.
شرکت‌های انرژی آمریکا طی هفته گذشته ۴ دکل نفت و گاز طبیعی اضافه کردند و تعداد دکل‌های فعال این کشور به ۶۲۳ دکل رسیده است که بالاترین رقم از نیمه ماه دسامبر به شمار می‌رود.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا هم اعلام کرد، تولید داخلی نفت این کشور نیز به رقم بی‌سابقه ۱۳.۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.
از دیگر عواملی که سبب افزایش قیمت نفت شد، افزایش قیمت بنزین و گازوئیل بود که ناشی از توقف فعالیت‌ پالایشگاه‌های آمریکا بود. قیمت بنزین با افزایش حدود ۹ درصدی در هفته گذشته به ۲.۳۴ دلار در هر گالن و نفت کوره با ۱۱ درصد افزایش به ۲.۹۶ دلار در هر گالن رسید.
اوکراین هم روز جمعه با پهپاد به پالایشگاه‌های جنوبی روسیه حمله کرد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]