طلا برای پنجمین روز پیاپی گران شد
طلا برای پنجمین روز پیاپی گران شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۲۰۲۹ دلار و ۶۰ سنت رسید.

به گزارش رویترز، قیمت طلا برای پنجمین روز پیاپی افزایش یافته و در حدود ۲۰۳۰ دلار معامله می‌شود. قیمت طلا در روز گذشته به بالاترین رقم طی یک هفته رسیده بود. تاجران منتظر جزئیات اجلاس کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا هستند که قرار است امروز منتشرشود و سرنخ‌های بیشتری در مورد سیاست نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد. این سیاست‌ها تعیین کننده شاخص دلار خواهند بود و مسیر حرکت سرمایه‌های غیر سوددهی مانند طلا را مشخص می‌کنند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ افزایش به ۲۰۲۹ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۰۸ درصدی به ۲۰۴۱ دلار و ۴۰ سنت رسیده است.
در این بین، احتمال آغاز روند کاهش نرخ بهره در اواسط ۲۰۲۴ ارزش دلار را پایین نگه داشته و باعث بالا رفتن قیمت طلا شده است. افزایش ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر می‌کند.
به علاوه، ادامه تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و طولانی‌تر شدن جنگ روسیه و اوکراین هم از قیمت طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن حمایت می‌کند. مجموعه‌ای از این عوامل حمایتی به طلا کمک کرده به بالاترین رقم طی یک هفته گذشته برسد.
بازارها حالا احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را ۲۵ واحد در ماه ژوئن به پایین بیاورد که بر ارزش دلار تاثیر گذاشته و از قیمت طلا حمایت می‌کند.
اما سرمایه‌گذاران همچنان نگران تشدید تنش‌ها در خاورمیانه در بحبوحه ادامه حمله یمن به کشتی‌های عازم فلسطین اشغالی هستند.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۲۱ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۱۹ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۳۲ درصدی ۹۰۸ دلار و ۲۸ سنت معامله می‌شود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]