کدام خودروهای توقیفی ترخیص می‌شوند؟
کدام خودروهای توقیفی ترخیص می‌شوند؟

معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا جزئیاتی بیشتر از طرح ترخیص خودروهای توقیفی را اعلام کرد و به برخی از ابهامات و پرسش‌های مردم در این خصوص پاسخ داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، روز گذشته بود که سردار سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس از ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان خبر داده و گفته بود که «بنابر تدبیر فرمانده کل انتظامی وسایل نقلیه‌ای که در چارچوب مقررات پلیسی، توقیف فیزیکی شده‌ و در پارکینگ هستند به مناسبت جشن نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت ترخیص می‌شوند. ترخیص خودروهای توقیفی شامل کلیه تخلفات رانندگی و همچنین موارد مرتبط با حوزه عفاف و حجاب است و البته این طرح، مشمول خودروهایی که دارای شکایت قضائی و پرونده مفتوح در سیستم قضائی هستند، نمی‌شود.
درپی انتشار این خبر، سردار حسین رمضانی، معاون اجرایی پلیس راهور جزئیاتی بیشتر از طرح ترخیص فوق العاده وسایل نقلیه توقیفی را تشریح کرد و به برخی از ابهامات و پرسش‌های مردم در این خصوص پاسخ داد.
 رمضانی در این‌باره گفت:‌ همانطور که پیشتر اعلام شد، طبق تدبیر فرمانده محترم کل انتظامی سردار رادان و همچنین ریاست محترم پلیس راهور فراجا سردار حسینی مقرر شد وسایل نقلیه‌ای که فقط در چهارچوب مقررات پلیسی توقیف فیزیکی شده و در پارکینگ هستند به مناسبت جشن نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت به صورت سریع و آسان ترخیص شوند.
آیا خودروهای توقیفی به دلیل حجاب هم ترخیص می‌شوند؟
 وی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح مذکور شامل مسائل مرتبط با حوزه عفاف و حجاب هم می‌شود یا خیر ؟  گفت : این ترخیص‌ها مربوط به حوزه عفاف و حجاب هم هست.
خودروهای توقیفی تا چه تاریخی امکان ترخیص دارند؟
رمضانی درباره اینکه خودروهای توقیف شده تا چه تاریخی می‌توانند از مزایای این طرح بهره‌مند شوند، نیز گفت: این طرح شامل خودروهایی می‌شود که تا روز جمعه چهارم اسفند ماه در پارکینگ توقیف شده‌اند.
آیا خودروهای دارای شکایت قضایی هم توقیف می‌شوند؟
معاون اجرایی پلیس راهور درباره خودروهایی که دارای شکایت یا دستور قضایی باشند نیز گفت: خودروهایی که دارای شکایت قضایی و پرونده مفتوح در سیستم قضایی هستند ، شامل این طرح نمی‌شوند  و باید مراحل قانونی خودشان را سپری کنند.
چگونه می‌توان برای ترخیص خودرو از پارکینگ اقدام کرد؟
وی درباره چگونگی ترخیص وسایل نقلیه توقیفی از پارکینگ نیز گفت: هم‌وطنان عزیز و مالکان وسایل نقلیه شامل خودرو و موتورسیکلت می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن پلیس من در بخش پلیس راهور نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خودشان اقدام یا به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند.
معاون اجرایی پلیس راهور فراجا افزود : در روز نیمه شعبان هم ما دفاتر منتخبی را در سراسر کشور فعال داریم که هموطنان عزیز می‌توانند لیست دفاتر منتخب را از طریق درگاه اینترنتی epolice.ir  ملاحظه و دفاتر فعال را شناسایی و با مراجعه به نزدیک‌ترین آدرس ، نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.
 رمضانی همچنین از فعالیت مراکز ستادترخیص پلیس راهور در روز نیمه شعبان خبر داد و خاطرنشان کرد: در روز نیمه شعبان همه همکاران ما در مراکز ستاد ترخیص پلیس راهور در سراسر کشور از ساعت هشت صبح تا ساعت چهار بعدازظهر فعال خواهند بود که بتوانند در حوزه ترخیص وسایل نقلیه به مناسبت این عید بزرگ در خدمت مردم باشند.
پیش از این و به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز  طرح ترخیص وسایل نقلیه‌ای که در چارچوب مقررات پلیسی، توقیف فیزیکی شده‌ بودند، اجرا شده بود. 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]