نجات محیط بان پارک ملی دنا
نجات محیط بان پارک ملی دنا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد از عملیات نجات و انتقال محیط‌بان مجروح در پارک ملی دنا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد، کاظم فلاحی دوست افزود: ساعت ۱۳ یکشنبه – ششم اسفندماه ۱۴۰۲ – در پی درخواست کمک از مرکز پاسخگویی۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر تیر خوردن محیط‌بان در منطقه پشت کره دره ناری و تنگه بن رود شهرستان دنا تحت پوشش پارک ملی دنا نیروهای امدادی هلال احمر به محل اعزام شدند.
وی اظهار کرد: بلافاصله عوامل امدادی پایگاه کوهستان شهرستان دنا در قالب سه تیم نجات هلال احمر با سه خودرو کمک‌دار به منطقه پشت کره دره ناری و تنگه بن رود از دو جبهه برای نجات و انتقال محیط‌بان تیر خورده در منطقه تنگه ناری دنا اعزام شدند و مصدوم پس از  کنترل خونریزی و بان‌داژ و کمک‌های اولیه به منطقه «کره» منتقل و تحویل اورژانس شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حال مصدوم خوب و جهت بهبود و انتقال خون به مصدوم به بیمارستان شهید جلیل انتقال داده شد.
فلاحی دوست بیان کرد: این عملیات به مدت سه ساعت و با همکاری اورژانس، هلال احمر و همچنین همکاران مصدوم که از  نیروهای خدوم محیط زیست بودند در شرایط جوی نامناسب بارش شدید برف و باران با موفقیت به پایان رسید.
به گزارش اقتصادانلاین به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، اسلام جاودان خرد، مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: محیط‌بانان پارک ملی دنا صبح امروز متوجه صدای شلیک گلوله در محدوده دره بن رود حدفاصل پاسگاه محیط بانی پشت کره و خاریدون در منطقه حفاظت شده دنا شدند. وی افزود: گروهی از محیط‌بانان به منطقه اعزام می‌شوند که پس از ساعت‌ها تلاش و پایش منطقه، متوجه یک گروه سه نفره متخلف می‌شوند که با استفاده از یک قبضه اسلحه گلوله زنی یک رأس کل وحشی شکار کرده‌اند. جاودان خرد اظهار کرد: محیطبانان با انجام اقدامات لازم متخلفین را محاصره و دستور ایست می‌دهند اما متخلفین به محض اینکه مشاهده می‌کنند راه گریزی ندارند به سمت محیطبانان شلیک مستقیم می‌کنند. مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این راستا حدود ساعت ۱۲ ظهر  یکی از محیط‌بانان دنا از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله مستقیم شکارچیان قرار می‌گیرد و زخمی می‌شود. جاودان خرد تصریح کرد: متخلفین که چهره خود را استتار کرده بودند از  فرصت زخمی شدن محیط‌بان سوء‌استفاده کرده مقداری از لاشه را بر روی زمین انداخته و متواری شدند. وی ادامه داد: مامورین یگان حفاظت با هماهنگی هلال احمر، مدیریت ستاد بحران استانداری و اورژانس پس از ساعت‌ها تلاش و اقدمات لازم، محیط‌بان مصدوم را به اورژانس یکی از بیمارستان‌های یاسوج منتقل کردند. مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اقدامات اولیه پزشکی صورت گرفته، بنا به اعلام پزشک معالج، حال عمومی محیط‌بان خوب است. جاودان خرد بیان کرد: از طریق مراجع قضایی و انتظامی، اقدامات لازم جهت شناسایی هویت متخلفین متواری شده در دست بررسی است، تقاضامندیم چنانچه طبیعت دوستی اطلاعاتی دارد که می‌تواند به ما در شناسایی هویت متخلفین کمک کند از طریق سامانه رایگان ۱۵۴۰ با ما در میان بگذارد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]