قیمت پرواز رفت و برگشت اربعین به جز پنج استان ۸ میلیون تومان است
قیمت پرواز رفت و برگشت اربعین به جز پنج استان ۸ میلیون تومان است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: قیمت پرواز رفت و برگشت اربعین ۸ میلیون تومان مصوب شده است به جز استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان، کرمان، هرمزگان و فارس که این مبلغ ۹ میلیون تومان است.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: قیمت مصوب پروازهای اربعین در مسیر رفت و برگشت در سراسر کشور بجز ۵ استان، ۸میلیون تومان است.

یازرلو توضیح داد: تنها در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان، کرمان، هرمزگان و فارس این مبلغ ۹ میلیون تومان است اما در تهران و سایر استان ها مبالغ بالاتر به هیچ عنوان مورد تأیید نیست.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: اگر ایرلاین های غیر ایرانی مثل العراقیه، مبالغ بلیت رفت و برگشت را معادل ۶ میلیون تومان اعلام می کنند، مسافر پس از خروج کشور بایستی ۴۰ دلار دیگر پرداخت کند در صورتی که قیمت ۸ میلیون تومان برای پروازهای رفت و برگشت، قیمت تمام شده و نهایی و با پرداخت عوارض خروج از کشور است که ۴/۵ میلیون تومان از آن به فرودگاه نجف پرداخت می‌شود.

وی تأکید کرد: فروش بلیت رفت و برگشت با مبلغی بالاتر از نرخ مصوب پیگرد قانونی دارد و در سامانه ثبت شکایات سازمان هواپیمایی کشوری قابل پیگیری است.

همچنین به منظور یکسان سازی هزینه استرداد بلیت در کلیه شرکت‌های هواپیمایی، در صورت انصراف مسافر از سفر، تا ٢٤ ساعت مانده به زمان برنامه ای انجام پرواز، مبلغ ۲۵ درصد از بهای پایه بلیت در هر مسیر کسر و مابقی به مسافر مسترد می‌شود و از ٢٤ ساعت مانده به زمان برنامه ای انجام پرواز و پس از انجام پرواز مبلغ %٥٠ از بهای پایه بلیت کسر و مابقی به مسافر مسترد می‌شود.
گفتنی‌است تسویه حساب مالی ورفع بدهی های پروازی با فرودگاه نجف وبغداد تا قبل از انجام پروازهای اربعین الزامی است. کلیه خسارت ناشی ازعدم صدورمجوزپروازی توسط طرف عراقی به دلایل مذکور راسا متوجه شرکت هواپیمایی خواهد بود.