سرمایه‌گذاری ۳۷۰ میلیارد تومانی کشتیرانی در بندر عسلویه
سرمایه‌گذاری ۳۷۰ میلیارد تومانی کشتیرانی در بندر عسلویه

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با سرمایه‌گذاری ۳۷۰۰ میلیارد ریالی در بندر پارس، خدمات اپراتوری بندری خود را در عسلویه آغاز کرده است.

به گزارش بازار، با پهلوگیری نخستین کشتی کانتینری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بندر پارس عسلویه، ارائه خدمات اپراتوری بندری از سوی این ناوگان با سرمایه گذاری ۳۷۰۰ میلیارد ریالی آغاز شد.

این اقدام در پی احیای قرارداد منعقده میان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بوده که در گذشته به امضا رسیده و در خردادماه سال جاری مجدد مورد مذاکره قرار گرفته است که بر اساس آن، ۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش احداث ابنیه و زیرساخت‌های بندر و ۲۸۰۰ میلیارد ریال در بخش تجهیز خود بندر، سرمایه‌گذاری شده است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های شرکت کشتیرانی جنوب خط ایران به عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای بندری کشور متعلق به گروه کشتیرانی، تخلیه و بارگیری ۱۸ هزار تی‌ای یو کانتینر طی سال ۱۴۰۲ در بندر پارس پیش‌ بینی شده که این رقم در سنوات پیش رو به صورت تصاعدی رشد خواهد کرد.

همچنین بر اساس تفاهمنامه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس، ۵ هکتار زمین به کشتیرانی جنوب خط ایران اختصاص داده شده که ۲/۵ هکتار آن با توجه به قرارداد قبلی آماده بهره‌برداری و ۲/۵ هکتار باقیمانده نیز با ایجاد ابنیه جدید، برای افزایش ظرفیت عملیاتی شرکت تجهیز خواهد شد.

بر این اساس، موبایل کرین، کشنده و ریچ استاکرهای پر و خالی از جمله تجهیزات استقرار یافته در این بندر هستند، ضمن اینکه با سرمایه‌گذاری صورت گرفته که با هدف انجام عملیات تخلیه، بارگیری و ارائه خدمات جانبی به شناورهای کانتینری، فله‌بر و کالای عمومی صورت گرفته، تاکنون برای ۶۰ نفر از افراد بومی نیز، اشتغالزایی صورت گرفته است.

گفتنی است شرکت کشتیرانی جنوب خط ایران در حال حاضر اپراتوری خدمات بندری را در بنادر امام خمینی و خرمشهر انجام می‌دهد و در بندرعباس دارای محل دپوی کانتینرهای پر و خالی و سایت لجستیک با تجهیزات مدرن و به روز است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]