تولید ماهانه شیرخشک از ۲۰ هزار تن فراتر رفت
تولید ماهانه شیرخشک از ۲۰ هزار تن فراتر رفت

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی گفت: براساس آمار تولید ماهانه شیرخشک از ۲۰ هزار تن فراتر رفته که با احتساب نیاز بازار داخل ۱۳ تا ۱۴ هزار تن مازاد بر نیاز است.

به گزارش بازار، سیاوش سلیمی، گفت: طبق روال همه ساله با رسیدن به ایام پایانی سال، کارخانجات شیرخشک با ترافیک تحویل شیرخام روبرو هستند که خوشبختانه با تمام نیرو، در حال جذب هستند.
به گفته او، اکنون کارخانه های شیرخشک با تمام ظرفیت مشغول تولید هستند که همواره بدلیل کاهش صادرات با دپوی بیش از ۴۵ هزارتن شیرتن خشک در واحدها روبرو هستند.
سلیمی ادامه داد: طی یک ماه اخیر بواسطه مشکلات حمل و نقل، امکان ارسال شیرخشک به کندی صورت می گیرد و در برخی روزها هم میسر نیست.
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی با بیان اینکه تولید ماهانه شیرخشک به بیش از ۲۰ هزارتن رسیده است، افزود: بنابر آمار ماهانه ۶ تا ۷ هزارتن شیرخشک مورد نیاز بازار داخل است و مابقی بدلیل کندی و عدم صادرات، در کارخانجات دپو می شود.
او حداکثر مصرف سالانه شیرخشک در کشور را ۸۰ هزارتن اعلام کرد و گفت: با تعدیل نرخ پایه گمرکی مازاد تولید باید به بازارهای هدف صادر شود. بنابر آمار ۹ ماهه حدود ۸۳ هزارتن شیرخشک صادر شده که تا پایان سال امیدواریم به رقم بیش ا، ۱۲۰ هزارتن برسیم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]