جدید ترین قیمت طلا/ هر گرم چقدر شد؟
جدید ترین قیمت طلا/ هر گرم چقدر شد؟

طبق گزارشات میدانی از بازار طلا، مشخص شد که قیمت طلا در بازار سیر نزولی در پیش گرفته است.

طلا را می توان به عنون یکی از فلزات گران بهای دنیا نام برد که تاثیر بسیار بالایی در تجارت های جهانی دارد و بسیاری با طلا، معاملات خود را انجام می دهند. 

قیمت طلا به عنوان یکی از محبوب‌ترین فلزات قیمتی جهان، تحت تأثیر چندین عامل اقتصادی و جهانی قرار دارد. افزایش یا کاهش قیمت طلا  معمولا به سیاست‌های پولی دولت‌ها، تقاضا و عرضه جهانی، شرایط اقتصادی و همچنین نوسانات در بازارهای مالی بستگی دارد. با توجه به مواجهه با مخاطرات مالی و نوسانات اقتصادی، طلا به عنوان یک ابزار حفظ ارزش و سرمایه‌گذاری جذاب محسوب می‌شود.

امروز قیمت طلا سیر نزولی را در پیش گرفته است و ارزش هر اونس به ۲، ۰۳۲ (دو هزار و سی و دو) دلار رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۱۵ درصدی داشته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار  هم دیروز ۲,۷۷۴,۹۰۰ نرخ‌گذاری شد و قیمت جدید تا ساعات دیگر اعلام خواهد شد.

قیمت اونس طلا امروز

هر اونس طلا ، امروز به ۲، ۰۳۲ (دو هزار و سی و دو) دلار رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۱۵ درصدی داشته است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد با توجه به تعطیلی روز یکشنبه در ایران و همچنین در بازارهای جهانی ممکن است نوسان یک تا ۳ درصدی داشته باشیم اما باید دید در روزهای آینده روند اونس جهانی و نرخ ارز در ایران به چه سمتی خواهد رفت و چنانچه شاهد نوسان خاصی در بازار ارز و اونس جهانی نباشیم قیمت ها در همین محدوده در نوسان خواهد بود.

منبع:

اقتصادنیوز

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]